Jeśli dopiero zaczynasz myśleć o tym, jak zaprojektować swoją kuchnię, kształt litery L jest najlepszy. To najlepsze i najmodniejsze obecnie rozwiązanie.

Jak zaprojektować kuchnię w kształcie litery L?

Projekt kuchni w kształcie litery L jest uniwersalny. Może być stosowany w małych i dużych kuchniach, które są otwarte na strefę dzienną lub zamknięte. Zapewnia idealne warunki dla trójkąta roboczego. Dzięki temu kucharz może poruszać się wzdłuż trójkąta (a nie w liniach prostych), co ułatwia pracę. Jak zaprojektować kuchnię w kształcie litery L? Od lewej strony powinny znaleźć się wszystkie: strefa zapasów, szafka spiżarni, lodówka, strefa przechowywania (szafki i naczynia), strefa zmywania (zlew, kosz na śmieci), strefa przygotowywania potraw (blat roboczy), strefa gotowania(kuchenka). Taki układ pozwoli na łatwe poruszanie się po kuchni bez konieczności pokonywania dodatkowych metrów.

Kuchnia w kształcie litery L - zalety.

Taki układ jest świetny dla tych, którzy nie są pewni czego chcą, a chcieliby mieć dwa rodzaje blatów. Jak zaprojektować układ kuchni w kształcie litery L? Można wtedy zastosować dwa różne materiały na blaty (na przykład metal i drewno), których granicą będzie ściana. Taki układ pozwala również na ustawienie przy ścianie małych stolików i krzeseł.

Mała kuchnia w kształcie litery L

Im mniejsza przestrzeń, tym trudniejsze jest wyzwanie projektowe . Dlatego zanim zaczniesz projektować swoją kuchnię, zastanów się dobrze. Dzięki układowi w kształcie litery L, można łatwo dopasować małe przestrzenie. W tym przypadku projekt często znajduje się pod oknem. Jednak, należy zrezygnować z dużego stołu i wyspy kuchennej. Przy jednej ze ścian można ustawić mały, rozsuwany lub składany stół. Jasne kolory są dziś bardzo modne i można je wykorzystać do wizualnego powiększenia przestrzeni.

Wyspa i kuchnia w kształcie litery L

Blaty po obu stronach są idealne do kuchni, w których pracuje więcej niż jeden kucharz. Każdy kucharz będzie miał swoją własną przestrzeń roboczą i nie będzie przeszkadzał innym. Jest to świetne rozwiązanie dla par lub osób, które lubią dzielić się swoim gotowaniem z przyjaciółmi. Można ustalać posiłki i utrzymywać kontakt z gośćmi, umieszczając wyspę na środku.

Kuchnia w kształcie litery L jest bardzo praktyczna i funkcjonalna. Można ją wykorzystać zarówno w małych, jak i dużych przestrzeniach. To świetne rozwiązanie na aneks kuchenny lub połączenie przestrzeni z salonem lub jadalnią.