Podczas projektowania kuchni należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Chociaż każda kuchnia jest wyjątkowa, istnieją pewne wspólne aspekty, które należy wziąć pod uwagę. Jest wiele do zrobienia, jeśli chcemy wyremontować lub przebudować kuchnię w naszym nowym mieszkaniu. Musimy ją urządzić nie tylko praktycznie, ale i stylowo. Jest to szczególnie ważne, ponieważ jest to przestrzeń, z której korzystamy na co dzień. Wszelkie zmiany w późniejszym czasie są trudne do wprowadzenia. Warto więc planować z wyprzedzeniem. ?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zaprojektować kuchnię.

Ważne jest, aby dokładnie zaplanować każdy aspekt. My w Kuchnie Pinio, projektowanie kuchni Katowice, przyjmujemy ????. Wiele osób uważa, że współpraca z profesjonalistami jest najlepszym sposobem na uzyskanie kuchni dopasowanej do ich potrzeb i spełniającej ich oczekiwania. Jest to szczytowe marzenie każdego kucharza i szefa kuchni. Wyobraź sobie wszystko na wyciągnięcie ręki, wszystkie akcesoria i naczynia, których potrzebujesz, dokładnie tam, gdzie chcesz! To oszałamiająca i fascynująca wizja. To marzenie, które może stać się rzeczywistością, nawet jeśli nie będzie tak drogie, jak mogłoby się wydawać.

Rodzina to kuchnia.

Jak zaprojektować kuchnię z myślą o sprzęcie AGD

powinny być brane pod uwagę, niezależnie od tego, czy wolisz wbudowane czy wolnostojące urządzenia. Kuchnia na miarę to świetny sposób na stworzenie kuchni zaprojektowanej na wymiar (więcej o projektowaniu mebli kuchennych przeczytasz tutaj: Projektowanie mebli kuchennych na wymiar). Dzięki temu możemy dopasować meble do urządzeń, które już posiadamy, tworząc piękny efekt. Można dodać fronty do zmywarki i innych urządzeń, aby nadać kuchni bardziej spójny, jednolity wygląd. Jeśli jednak dany model będzie zbyt zbliżony do oryginału, może to spowodować problem. Będziemy musieli albo znaleźć dokładnie taki sam model, albo poszukać innego o dokładnie takich samych wymiarach. Nie ma nic gorszego niż pięknie zaprojektowana i gustowna kuchnia, która ma zauważalną "dziurę", bo zabudowa była na dużą lodówkę. Nowy model jest o 20 centymetrów mniejszy. Rozwiążemy odwieczny dylemat kuchnie do zabudowy czy nie. Będziemy omawiać lodówki do zabudowy i zmywarki do naczyń w zabudowie.

Projektując kuchnię należy wziąć pod uwagę rodzaj sprzętu, który będzie w niej używany. Wiadomo, że lodówki są niezbędne. Kuchenka, czyli płyta elektryczna - oczywiście. Zmywarka do naczyń również - tak. Ale czy pralka jest możliwa? Niektóre mieszkania mają małe łazienki, więc nie można jej tam używać. Zwykle przenosi się ją do kuchni. Jeśli jest niezbędna, uwzględnijmy ją. Być może niezbędna będzie dodatkowa zamrażarka. Może potrzebna jest ukryta mikrofalówka. Ekran zamontowany na ścianie to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią oglądać telewizję podczas gotowania. Ważne jest, aby zaplanować to wszystko. Zrób plan.

Kuchnia to miejsce, w którym chce się przebywać.

Na co zwrócić uwagę projektując kuchnię przystosowaną dla osób niepełnosprawnych?

Kuchnie dla seniorów i osób niepełnosprawnych są szczególne. prawie zawsze mają dedykowaną kuchnię. Wynika to z unikalnych potrzeb tych osób i ich różnego stopnia niepełnosprawności. Na co zwrócić uwagę projektując kuchnię przyjazną osobom niepełnosprawnym? Dla osób niepełnosprawnych projektuje się blaty, które są łatwiejsze w użyciu niż standardowe blaty. Niektóre blaty nie mają pod sobą szuflad ani szafek. Umożliwia to dostęp dla wózków inwalidzkich i pozwala osobom niepełnosprawnym na korzystanie z przestrzeni. Szuflady są również znacznie bardziej dostępne, ponieważ są płytsze. Dzięki temu łatwiej jest je wyciągnąć i zlokalizować akcesoria. Można również użyć specjalnych prowadnic lub kółek do mocowania szafek lub innych elementów. Pozwala to na wysuwanie sekcji i dostęp do akcesoriów lub produktów przechowywanych w środku.

Rozważ wszystkich przyszłych użytkowników, a nie tylko siebie.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni dostosowanej do małych dzieci?

Dzieci są nieprzewidywalne. Jest niemal pewne, że dzieci będą korzystać z kuchni. Na co należy zwrócić uwagę projektując kuchnię, z której będą korzystać? Powinna istnieć możliwość jej zamknięcia . Kuchnia z drzwiami, lub co najmniej płotkiem, utrzyma raczkujące maluchy poza pomieszczeniem. Istnieje wiele alternatyw dla drzwi. Zobacz: Co można zrobić zamiast drzwi do kuchni? Jednak nie wszystkie drzwi są odpowiednie dla dzieci.

Aby uniemożliwić dzieciom dotarcie do zawartości, ważne jest, aby szuflady i szafki były zabezpieczone bezpiecznymi klipsami z magnesem lub rzepami. Również kuchenka i piekarnik powinny być dostępne dla dzieci. Dowiedz się więcej o zabezpieczeniu kuchenki przed dziećmi. Dobrym pomysłem jest wyznaczenie jednej szuflady dla dziecka. Dzięki temu będzie ono mogło bezpiecznie przechowywać swoje przekąski i smakołyki i nie będzie rozpraszane przez inne szuflady. Wszystkie urządzenia powinny być utrzymywane w bezpiecznym stanie. Pamiętaj, że wszelkie ostre rogi lub krawędzie mogą również stanowić zagrożenie . Należy unikać ich w kuchni lub zabezpieczyć miękką okleiną.

Dzieci powinny czuć się bezpiecznie w kuchni, w której będą pracować.

Dzieci nigdy nie powinny mieć kontaktu ze sztućcami!

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu kuchni?

Budżet. Nie ma nic gorszego niż wybór kuchni, która przekracza nasze możliwości finansowe. Warto z góry powiedzieć projektantowi jakim budżetem dysponujemy i jakie cechy są dla Was najważniejsze, "must haves". Współpraca z firmą, która będzie wykonywała kuchnię jest kluczowa. Pamiętaj, że to Twoja kuchnia i masz nad nią największą kontrolę. Rozmawiajcie, inspirujcie, pytajcie! Kuchnie Pinio stara się przekraczać wszystkie oczekiwania klientów, niezależnie od tego, jak duży lub mały jest projekt. Kuchnie Pinio zawsze starają się spełnić wszystkie oczekiwania klienta podczas projektowania kuchni. Dzięki temu łatwiej jest ?

Jakiś czas temu napisaliśmy post o projektowaniu kuchni. Projektowanie kuchni - od czego zacząć? Być może znajdziesz coś, co Cię zainspiruje lub rozjaśni Twój dzień. Możesz również przejrzeć wszystkie nasze posty na temat projektowania kuchni. Poruszamy wiele aspektów, w tym temat "Projektanci kuchni - jak wybrać dobrego". Omawiamy trendy i kolory, a także podstawowe pojęcia. Będziemy poruszać jeszcze wiele innych aspektów projektowania kuchni. Całą serię można znaleźć tutaj: Projektowanie kuchni.

Co dziś ugotujesz w kuchni swojego domu?

Projektowanie kuchni w programie online

Możesz szybko zaprojektować kuchnię, korzystając z programu do projektowania kuchni. Istnieje wiele darmowych programów do projektowania kuchni. Najpopularniejsze z nich zostały opisane w tekście: szybkie i łatwe projektowanie kuchni. Możesz je wypróbować i samodzielnie wykonać projekt. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami Kuchnie Pinio mogą projektować kuchnie przy użyciu specjalistycznych programów. My jednak zaprojektujemy kuchnię dostosowaną do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Ważna aktualizacja! ????

Ten temat ma już drugi wpis! Znajduje się on tutaj: Kuchnia na wymiar - na co zwrócić uwagę (część II). Omawiamy w nim między innymi kwestię dotyczącą szafek kuchennych i dyskutujemy o tym, czy lepszy jest MDF czy drewno. Opisujemy też krótko najpopularniejsze rodzaje blatów kuchennych. Planujemy opublikować serię artykułów na ten temat, więc zaglądajcie na bloga po więcej!

Bądź Kuchnią!

Kompendium na temat projektowania kuchni dostępne jest tutaj: Projektowanie kuchni od A do Z, czyli wszystkie aspekty i pytania, które możesz mieć. Znajdziesz tam przegląd najważniejszych tematów, które mogą zaprzątać Twoją głowę podczas wykonywania projektu kuchni. Wymienione są wszystkie rozwiązania, ich zalety i wady.