Nowoczesne budownictwo coraz częściej łączy kuchnię z przedpokojem. Jak w przypadku każdego projektu kuchni, ważne jest, aby połączyć funkcjonalność obu pomieszczeń, zachowując jednocześnie spójność stylu.

Jak połączyć kuchnię i przedpokój?

Przedpokój to Twoja wizytówka, a kuchnia to serce Twojego domu. Po pierwsze, ważne jest, aby zachować spójność układu . Niech kuchnia będzie przedłużeniem Twojego przedpokoju i odwrotnie. Dzięki temu przestrzeń będzie wydawała się większa i bardziej uporządkowana. Ważne jest, aby połączyć pokoje, aby wydawały się spójne. Te elementy mogą obejmować kolory ścian, meble, akcesoria, materiał podłogowy i styl aranżacji. Dzięki temu unikniemy chaosu. Jak widać, nie przestaliśmy mówić o układzie kuchni w przedpokoju.

Problemy z kuchnią łączącą się z przedpokojem

Jak każde rozwiązanie, kuchnia połączona z przedpokojem może mieć swoje zalety i wady. Jedną z drobnych niedogodności jest rozprzestrzenianie się w przedpokoju niekiedy nieprzyjemnych zapachów kuchennych i ich przenikanie do znajdujących się w nim rzeczy (takich jak szaliki czy kurtki). Można tego uniknąć, zapewniając kuchni odpowiednią wentylację. Warto też zamontować w przedpokoju zamykaną szafkę do przechowywania kurtek i akcesoriów. Przedpokój to także miejsce, w którym stawia się pierwsze kroki po wejściu do domu. Dlatego w przedpokoju zawsze znajdują się brudne buty, mokre kurtki i parasole. Oddziel je od jedzenia np. szafkami na buty, parasole itp. Kuchnia ze względu na swoje niewielkie rozmiary często pozbawiona jest stołu. Salon jest miejscem, gdzie się je, natomiast jadalnia jest miejscem, gdzie się je. Zawsze można przenieść kuchnię do innej przestrzeni.

Dla kogo jest to rozwiązanie?

Nowoczesne wnętrza mają przede wszystkim kuchnię, która jest połączona z przedpokojem i często z częścią dzienną. Jest to idealne rozwiązanie dla kawalerek, singli oraz wnętrz, które wymagają zagęszczenia, np. stworzenia dodatkowego pokoju lub zaoszczędzenia miejsca. Często wykorzystuje się to do przeniesienia niepozornej kuchni z bloku do przedpokoju. Jest to świetna opcja dla osób, które uwielbiają otwarte przestrzenie oraz tych, którzy lubią mieć na wszystko ucho. Jest to świetna opcja dla osób, które większość czasu spędzają poza domem, a gotują tylko w święta. Nowoczesne małe kuchnie w blokach stają się coraz bardziej popularne. Projektanci również lepiej rozumieją potrzeby domowników i mogą zaproponować lepsze rozwiązania.

Połączenie kuchni z przedpokojem

Łatwo jest zaprojektować kuchnię i przedpokój razem. Zazwyczaj będzie to mała kuchnia w bloku bez okna. Warto zaaranżować części w spójny sposób, wykorzystując różne style, kolory czy materiały. Można optycznie powiększyć wnętrze stosując ten sam rodzaj podłogi. Inną opcją jest zasada kontrastu . Ostatnio mieliśmy okazję stworzyć projekt nowoczesnej kuchni. Często zaskakiwały nas stare budynki w Sosnowcu. W jednym z mieszkań podczas generalnego remontu położyliśmy czarne płytki. Stworzyło to efektowny kontrast z białymi ścianami, drewnianą podłogą i przedpokojem. Upewnij się, że oświetlenie pozostaje spójne. Niech światło bez wysiłku przepływa z jednego pomieszczenia do drugiego, a klosze lamp niech stylowo odbijają się od siebie.

Dostępna funkcjonalna kuchnia z korytarza

Nie ma znaczenia jak duża jest powierzchnia, warto zadbać o funkcjonalność każdej przestrzeni. Postaraj się, aby przedpokój był uporządkowany i nie zagracony . Jest to pierwsze miejsce, które zobaczą Twoi goście po wejściu do mieszkania. Zamiast mieć osobny, widoczny wieszak na płaszcze możesz zrobić uchwyty na ubrania w zamykanej szafie. Możesz również ukryć swoje buty. może sprytnie wykorzystać małe mieszkania, budując do sufitu i używając szafek kuchennych typu cargo lub organizatorów w szufladach.