Drewno to piękny materiał, który od wielu lat wykorzystywany jest do aranżacji wnętrz. Można go wykorzystać na wiele sposobów, między innymi jako element pokoi, pomieszczeń mieszkalnych, sypialni, łazienek i kuchni. Drewniany wystrój może być stosowany zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Co należy wziąć pod uwagę projektując drewnianą Kuchnię?

Jaki rodzaj drewna jest najlepszy dla Twojej kuchni?

Drewniane meble są ponadczasowe. Są ponadczasowe i mogą służyć przez wiele lat. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj drewna, z którego będą pochodzić. To decyduje o tym, jak bardzo są odporne na ekstremalne warunki. Dąb jest chętnie wybierany, ponieważ jest zarówno trwały, jak i łatwy w impregnacji. Jest jednak również jednym z najdroższych. Twardy buk, podobnie jak dąb, będzie tańszy i bardziej odporny na wgniecenia czy odkształcenia. Dużą popularnością cieszy się również olcha, jesion i brzoza, a także gatunki egzotyczne, takie jak teak, iroko czy merabu. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i wygląd. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wyborze rodzaju rozważyć cały projekt kuchni. Dobrze zaplanowana aranżacja zapewni pożądane efekty wizualne oraz dobór materiałów pod kątem praktyczności, jak i estetyki. Zapewni to zadowolenie przyszłych użytkowników.

Meble kuchenne z drewna

Drewno nadaje wnętrzu ciepła i przytulności. Najlepiej jednak wybierać meble wykonane z tego surowca. Blaty drewniane są trudniejsze w utrzymaniu. Trzeba uważać na gorące naczynia, zarysowania, wilgoć i inne czynniki, które mogą powodować pęknięcia lub pęcznienie. Kluczowa jest odpowiednia impregnacja olejami lub lakierami. Dzięki nim łatwiej będzie naprawić lub usunąć wszelkie uszkodzenia. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na fakturę drewnianych frontów. Choć fantazyjne wykończenia i żłobienia mogą wyglądać bardzo elegancko, są nieco trudniejsze w czyszczeniu niż gładkie powierzchnie.

Projektowanie kuchni w drewnie

Projekt kuchni wykorzystujący jako motyw przewodni drewno to doskonała alternatywa dla modernistycznych, nieco zbyt surowych wnętrz. Ten piękny surowiec można łączyć z betonem, szkłem, kamieniem i płytkami, tworząc jeszcze bardziej kreatywne rozwiązania. Profesjonaliści mogą pomóc w zaprojektowaniu kuchni na wymiar, dzięki czemu inwestycja będzie opłacalna. Funkcjonalność jest najważniejszym aspektem, ale równie ważne jest stworzenie wyjątkowej i niestandardowej aranżacji. Te same meble, które są produkowane masowo, nie dadzą takich samych rezultatów jak te, które są dostosowane do konkretnych wymiarów i możliwości pomieszczenia.