Wyspa kuchenna zapewnia całe spektrum aranżacyjnych możliwości. Jedną z nich jest zamontowanie kuchenki / płyty z zawieszonym nad nią okapem. Coraz większą popularnością cieszy się okap wyspowy tuba, który jest nie tylko funkcjonalny, ale także designerski i efektowny! Czym wyróżnia się okap cylindryczny oraz dlaczego warto się na niego zdecydować? Zobaczcie nasze projekty i opinie Klientów!

Okap wyspowy tuba charakterystyka i zastosowanie

Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się standardowe okapy i pochłaniacze o kształcie rombu, kwadratu lub prostokąta. Dziś coraz częściej sięga się po okapy wyspowe tuby (zwane również cylindrycznymi). To okrągłe podłużne bryły o formie walca, które wyróżniają się prostotą, a jednocześnie zachwycają pięknem i oryginalnością. Są również ponadczasowe i znakomicie wpisują się zarówno w klasyczne kuchenne aranżacje, jak i te najbardziej nowoczesne i minimalistyczne. Oprócz zachwycającego designu świetnie odgrywają swoją podstawową rolę, czyli pochłaniają nieprzyjemne kuchenne zapachy, parę wodną i tłuszcz, oczyszczając tym samym powietrze. Mogą pełnić funkcje wyciągu lub pochłaniacza (jeśli nie są podłączone do wentylacji). Ponadto, zwykle wzbogacone są w oświetlenie LED, które doświetla miejsce nad kuchenką, ułatwia przygotowywanie posiłków, a jednocześnie zachwyca klimatycznym przytulnym światłem.

Rodzaje okapów wyspowych

Okap wyspowy tuba jest coraz bardziej popularny i można znaleźć go w ofercie niemal każdego producenta. Poszczególne modele różnią się od siebie się wydajnością, wzornictwem, poziomem hałasu (im mniej decybeli, tym lepiej), wielkością czy kolorem. Wybierając okap, zwróć również uwagę na prostotę obsługi i liczbę przycisków. Niektóre mają dodatkowe udogodnienia, np. możliwość sterowania za pomocą pilota. Okapy tuby najczęściej tworzone są z metalu malowanego proszkowo na dowolny kolor. Równie często wykonuje się je ze stali nierdzewnej w złotym, srebrnym lub miedzianym kolorze.

Dzięki szerokiemu wyborowi okapów tubowych na rynku, z łatwością wybierzesz najlepszy, który odpowie na Twoje potrzeby aranżacyjne i użytkowe. Warto wiedzieć, że okapy tubowe to nie tylko okapy cylindryczne o formie walca. Jeśli zależy Ci na niepowtarzalnym efekcie, sięgnij po okap tubowy w formie dwunastobocznej podstawy i o designerskim kanciastym wykończeniu, okap stożkowy, okap okrągły o opływowym kształcie lub okap tubowy na linkach.

Zalety okapów tubowych

  • Uniwersalność i ponadczasowość – znakomicie wpisują się w różne style kuchni.
  • Wyróżniają się niepowtarzalnym designem i same w sobie mogą być ozdobą pomieszczenia.
  • Są w pełni funkcjonalne – nie tylko pochłaniają parę wodną, tłuszcz i zapachy, ale także mają dodatkowe energooszczędne oświetlenie LED – praktyczne i klimatyczne.
  • Dzięki cylindrycznej formie nadają lekkość i ożywiają pomieszczenie, wprowadzając do niego dynamikę.