Planowanie z wyprzedzeniem podczas projektowania nowej kuchni to mądry pomysł. Myśląc przyszłościowo można zorientować się, jakie trendy będą popularne w kolejnych sezonach. Jesteśmy już w połowie roku, więc powoli pojawiają się prognozy dotyczące przyszłości kolorów w kuchni. Rok 2018 podobnie jak 2017 będzie rokiem minimalistycznych aranżacji i ziemistych kolorów. Intensywne kolory posłużą do wyrwania się z monotonii dnia codziennego.

Minimalizm wciąż wygląda świetnie!

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie kolory do kuchni. To właśnie wybory kolorystyczne nadają wnętrzu charakter i wpływają na wyposażenie. Jeśli trendy w modzie zmieniają się co roku, może być trudno nadążyć za modą. Te ponadczasowe kolory są jednymi z najbardziej pożądanych kolorów na rok 2018. Minimalizm wciąż jest w modzie. Stonowane szarości i biele, a także piaskowe brązy, są nadal w modzie. Dotyczy to również kolorów mebli kuchennych. Materiały takie jak stal i kamienie są również przełamane cieplejszymi akcentami w postaci surowego drewna.

Kolorowe Vertigo

Trendsetterzy stosują intensywne kolory w zupełnym zaprzeczeniu minimalizmu. W nowoczesnych kuchniach pojawią się mocne odcienie niebieskiego i intensywna fuksja. Uspokajający kolor brązowy przełamie to szalone połączenie. Eksperci uważają, że taka kolorystyka ma odzwierciedlać naszą ciągłą potrzebę ruchu, w której spotykamy się z wieloma niespodziewanymi sytuacjami. To w końcu doprowadzi do potrzeby odpoczynku.

Kolory mebli kuchennych - harmonia czy kontrast?

Eksperci uważają, że rok 2018 będzie rokiem harmonii... i kontrastu. Stworzyli oni palety kolorów, które wskazują, czego można się spodziewać w nadchodzącym sezonie. Przyszłość mody będzie inspirowana technologią. Jasne kolory, takie jak turkus, róż i fiolet będą łączone z intensywnym pomarańczowym, tworząc modne kuchnie. Delikatne kremy i naturalne szarości będą stanowić odświeżającą przerwę od krzykliwych kolorów. Elegancka czerń będzie sparowana z królewskim złotem.

Kuchnie 2018: kolory ziemi

Aranżacje kuchni 2018 będą zdominowane przez kolory ziemi. Te kolory ziemi mają odzwierciedlać ciągłą potrzebę człowieka do bycia blisko natury. W 2018 roku nadal popularna będzie zieleń, ale modne będą także inne kolory roślinności, takie jak jagody i błękity. Niezastąpione są brązy i beże.

Koniec dla pasteli

Pastele od wielu sezonów są pionierami w projektowaniu wszystkich pomieszczeń. Jednak rok 2018 to ich ostatni sezon. Zostaną zastąpione przez żywe i intensywne kolory mebli i ścian. Kolory te wpisują się w nasz obecny styl życia, który jest pełen pośpiechu, chwilowych uniesień i braku czasu na odpoczynek.

Ważna aktualizacja! ????

Tak bardzo spodobał nam się artykuł o kolorach na 2018 rok, że postanowiliśmy zainspirować i omówić trendy na 2019 rok. Będzie o kolorach, agd i meblach. Być może zdziwi Was fakt, że żegnamy się z pastelami. Projektanci chętnie zaprojektują kuchnię w kolorze pudrowego różu czy mięty, bo cukierkowe kuchnie nie są infantylne. Zmieni się natomiast to, co się nie zmieni. Modny będzie minimalizm, biel, szarość i ch... ale nic więcej nie powiemy. ?

Poniżej artykuł o trendach kolorystycznych 2019: Color Trends 2019 na podstawie EuroCucina 2018.

Możesz również kliknąć poniższy obrazek, aby zostać przekierowanym.

Czytaj dalej, aby się zainspirować! Pozdrawiam!