Kuchnia tradycyjnie kojarzona była z kobiecą ręką. To kobieta domu przygotowywała posiłki dla całej rodziny. Kuchnia nie jest już przestrzenią wyłącznie kobiecą. Mężczyźni uwielbiają gotować i często biorą udział w tworzeniu pysznych potraw. To sprawiło, że w wielu domach pojawia się ta wyjątkowa przestrzeń, która jest dostosowana do potrzeb i gustów właściciela. Jak powinna wyglądać strefa gotowania dla mężczyzny?

Męska kuchnia - Funkcjonalność to priorytet!

Choć mężczyzn w naturalny sposób pociąga estetyka, najważniejsza jest praktyczność. Męska kuchnia musi być zaprojektowana z uwzględnieniem zasad oszczędności miejsca i ergonomii. Wynika to z wrodzonego męskiego pragmatyzmu i... skłonności mężczyzn do przechwałek. Funkcjonalny i piękny dom to powód do dumy. To także okazja do zaprezentowania swojej kreatywności i pomysłowości. Męskie kuchnie to także odzwierciedlenie innowacji i nowoczesnych technologii. Uwielbiają opcję ukrycia oświetlenia halogenowego pod szafkami. Doceniają również doskonale dopasowane szafki i chętniej instalują w swoich kuchniach sprzęt z XXI wieku. Widać to w coraz częściej stosowanych podstawkach pod tablety, które pełnią rolę książek kucharskich.

Męska kuchnia - Projekt stworzony dla przyjemności!

Należy pamiętać, że męskie kuchnie nie są projektowane z myślą o praktyczności. Funkcjonalność jest tym, co sprawia panom wielką przyjemność. Praktyczne gadżety w samochodach, profesjonalny sprzęt sportowy czy turystyczny odgrywają taką samą rolę jak w życiu wszystkich mężczyzn w domu. Co to wszystko oznacza? Kuchnia mężczyzny powinna być przyjemna i uspokajająca. Dużą rolę w tej przestrzeni odgrywa dekor. Ciemne drewno, akcenty w męskich kolorach, kamienne blaty i dużo chromu i stali nierdzewnej to elementy, które podobają się większości panów. Minimalistyczna kuchnia to taka, w której znajdują się meble z dużą ilością kątów prostych. Nie brakuje w niej również miejsca na profesjonalne sprzęty, takie jak roboty kuchenne czy mistrzowskie noże.

Męska kuchnia - nie tylko do gotowania!

Kuchnia to miejsce, w którym można przygotować rodzinne posiłki, a także napoje i przekąski. Odpowiednie ustawienie kanapek i przystawek jest niezbędne podczas spotkania z kolegami, aby obejrzeć film lub porozmawiać przy drinkach i kartach. Mężczyzna powinien umieć zadbać o te czynności, nie zakłócając przebiegu spotkania. Dlatego wielu mężczyzn marzy o otwartym aneksie. Wygodny barek z krzesłami wyznaczy granicę między częścią dzienną a kuchenną. Dzięki temu goście będą mogli usiąść i podziwiać kulinarne umiejętności gospodarza.

Mężczyźni mogą mieć w swojej męskiej kuchni meble w różnych stylach. Zarówno mężczyźni uwielbiają architekturę rustykalną, jak i nowoczesną. Główna różnica między kuchniami męskimi i kobiecymi tkwi w szczegółach. Czysta, otwarta przestrzeń, stonowane kolory i nowoczesne gadżety w każdym miejscu to zazwyczaj najlepsze składniki zadowolenia każdego pana.