Jest wiele powodów, dla których decydujemy się na przeniesienie naszej kuchni do innego pomieszczenia. Niektóre z tych powodów to powiększenie rodziny, nuda, moda, znudzenie, a czasem dlatego, że jest to konieczne. Innym razem z konieczności lub chęci zmiany. Jakie jest najlepsze miejsce na przeniesienie kuchni? Jak zgodnie z prawem to zrobić? Polecamy!!!

Przeniesienie kuchni z jednego pomieszczenia do drugiego - wymagania architektoniczne

Zanim przeniesiesz swoją kuchnię do innej przestrzeni, upewnij się, że rozumiesz, jak można to zrobić . Projektowanie kuchni wymaga dokładnego rozważenia konkretnych wymagań i potrzeb. Kuchnia musi mieć dostęp do trzech niezbędnych instalacji: wody, wentylacji i energii elektrycznej. Bez nich niemożliwe jest jej pełne funkcjonowanie. W łazience rozwijają się dwie pierwsze instalacje, dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie kuchni obok łazienki. Stamtąd będzie znacznie łatwiejszy dostęp do wody, odpływów i wentylacji.

Przenosząc kuchnię z jednego pomieszczenia do drugiego, należy pamiętać o wymogach architektonicznych

Przeniesienie kuchni z jednego pokoju do drugiego jest łatwiejsze niż pionizacja

Kiedy musisz przenieść kuchnię z jednego pokoju do drugiego, hydraulika jest najprostsza. Ponieważ rury mają zazwyczaj małą średnicę, jest mniej problemów przy przeciąganiu wody z jednego pomieszczenia do drugiego. Łatwiej będzie przeciągnąć instalację wodną niż wiercić duże dziury. Wystarczą małe otwory w ścianach lub podłogach. Nie trzeba go prowadzić na dużą odległość. Instalacja wodna działa pod ciśnieniem, więc jest to możliwe.

Przeniesienie kuchni z jednego pokoju do drugiego jest łatwiejsze niż pionizacja

Pion kanalizacyjny to najważniejsza część instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pełni on niezwykłą funkcję. Należy zadbać o prawidłowe nachylenie pionu od nowej zmywarki lub zlewozmywaka. Projekt kuchni określa, że nie powinny one znajdować się w odległości większej niż 2 metry od pionu. Ścieki mogłyby zalegać w rurach, powodując nieprzyjemne zapachy i uniemożliwiając całkowite opróżnienie pomieszczenia. Być może trzeba będzie zamontować zlew na nieco wyższym podwyższeniu lub zainstalować dodatkowy pion, jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić odległości co najmniej 2 metrów od pionu. Dzięki temu odprowadzanie wody będzie nieco łatwiejsze. Dostępna jest jeszcze jedna opcja. Do odprowadzania ścieków możesz wykorzystać urządzenia typu grinder-pump.

Wentylacja, gaz i elektryka a przeniesienie kuchni do innej przestrzeni

Wentylacja jest niezbędnym elementem kuchni. Istnieje wiele sposobów na wprowadzenie wentylacji do nowej przestrzeni. Jedną z opcji jest okap, który posiada pochłaniacz. Najbardziej popularne opcje to prowadzenie rur wentylacyjnych przez łazienki lub zainstalowanie kratki wentyl acyjnej na zewnątrz. Konieczne będzie zmodyfikowanie lub dodanie przewodów do instalacji elektrycznej. Również gniazdo do zasilania np. kuchenki elektrycznej, będzie musiało być zainstalowane. Przeniesienie kuchni z jednego pomieszczenia do drugiego wymaga naprawienia problemu z gazem. Można to rozwiązać w prosty sposób. Można przejść na kuchenkę elektryczną lub indukcyjną. Rura gazowa nie jest dołączona do domu, więc jeśli trzeba ją przenieść, można ją po prostu skierować do nowego pomieszczenia kuchennego.

Jakie zgody są wymagane, aby przenieść kuchnię z jednego pomieszczenia do drugiego?

Zazwyczaj nie potrzebujesz dodatkowych pozwoleń, aby wyremontować swoje mieszkanie. Twoje planowane zmiany nie mogą naruszać elementów konstrukcyjnych budynków, takich jak sufity, wentylacja, ściany nośne czy stropy. pozwolenie jest wymagane, jeśli Twój nowy projekt kuchni wiąże się z modyfikacjami konstrukcyjnymi. Dotyczy to na przykład sytuacji, w której musisz wyciąć w ich suficie otwory w celu przeprowadzenia dodatkowych rur.

Przeniesienie kuchni do części mieszkalnej

Zdarza się, że domownicy potrzebują dodatkowej przestrzeni (np. w przypadku powiększenia rodziny), w takim przypadku przeniesienie kuchni do salonu jest świetnym rozwiązaniem, które pozwoli uzyskać pokój ze starego pomieszczenia. W nowym pomieszczeniu można stworzyć otwartą kuchnię. Jest to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, które ma wiele zalet. Integruje rodzinę, zmniejsza odległość i pozwala obserwować dzieci. Jak zaprojektować kuchnię z salonem i jadalnią. Inną opcją jest przeniesienie kuchni do części dziennej. Z jednego dużego pomieszczenia możesz stworzyć dwa oddzielne pokoje, stosując ściankę działową. Zanim przeniesiesz meble i urządzenia, skonsultuj się z profesjonalnym projektantem kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie. Mogą pomóc Ci określić najlepszy sposób na przeniesienie kuchni z salonu do kuchni.

Przenieś kuchnię do pokoju

Klasyczne przeniesienie z kuchni do salonu to . Jest to najbardziej popularne rozwiązanie, jeśli potrzebujemy dodatkowego pokoju. Ma to tę zaletę, że z mieszkania trzypokojowego można stworzyć mieszkanie czteropokojowe. Jak to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie kuchni do większego pomieszczenia. Można wtedy wykorzystać przestrzeń, tworząc pokój i miejsce na kuchnię. Czasami można mieć nawet kilka pokoi i pełną kuchnię w zależności od potrzeb członków rodziny i dostępnej przestrzeni. To właśnie tutaj architekci i firmy projektujące kuchnie mogą być bardzo pomocne.

Istnieje możliwość przeniesienia kuchni z jednego pokoju do drugiego, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymogów architektonicznych i uzyskania wszystkich niezbędnych zgód na remont. Polecamy również tekst. Pomoże on między innymi w zmierzeniu przestrzeni i ustawieniu mebli. Projekt mebli kuchennych na zamówienie - ważne informacje. Nie poddawaj się, jeśli któryś jest niemożliwy. To, że kuchnia znajduje się w niewygodnym lub niepraktycznym miejscu, nie oznacza, że mieszkańcy nie będą mogli żyć w komforcie. Projektanci kuchni poradzą sobie ze wszystkim. Oto kilka wskazówek: Jak ogarnąć niezagraconą kuchnię w bloku.

Przeniesienie kuchni do innego pomieszczenia to dopiero początek projektowania kuchni w domu lub mieszkaniu. Po tym, istnieje wiele innych aspektów, które musisz rozważyć. Na przykład takie jak: jakie wejście w nowej kuchni, jakie okna, co będzie na ścianach, jakie meble do kuchni, jakie na podłogę i tak dalej - tych aspektów jest cała masa, o czym pisaliśmy we wpisie: Projektowanie kuchni - lista kontrolna, do której NAPRAWDĘ chcesz zajrzeć.