"Kobietę można zmienić" To fragment zaczerpnięty z libretta do jednej z oper Giuseppe Verdiego. Kuchnie nie zawsze takie są i pewna aranżacja tej przestrzeni towarzyszy Ci przez dłuższy czas. Czy można połączyć elastyczność kobiecej natury ze stabilnością kuchennego designu, by stworzyć aranżację, która zaspokoi wszystkie jej potrzeby, niezależnie od nastroju i upodobań?

Kobieca kuchnia zaprojektowana z myślą o elegancji

Kuchnia to najważniejszy aspekt aranżacji. Panowie często postrzegają ją jako priorytet i mogą pracować w przestrzeni mało stylowej, ale wciąż funkcjonalnej. Panie mają wyższe standardy i mogą mieć problem z estetyką. Kuchnia kobiety musi być zarówno funkcjonalna, jak i elegancka. Chociaż gusta mogą się różnić, większość kobiet preferuje pastelowe kolory. Projektując kuchnię, należy wziąć pod uwagę wyposażenie, które będzie używane w tych kolorach. Drewno i granit są uniwersalnie dopasowane do gustów większości kobiet. Drewniane meble w jasnym kolorze nadają wnętrzu ciepła i rustykalnego uroku. Kojarzy się to z kobiecymi cechami i troską o domowników. Blaty granitowe będą się wyróżniać ze względu na swoją unikalną fakturę. Jest to również świetny wybór, ponieważ jest łatwy do utrzymania w czystości.

Akcesoria czynią cuda w kobiecej kuchni

Kuchnia zaprojektowana dla kobiet nie musi się bardzo różnić od tej, która została stworzona dla mężczyzn. Akcesoria odgrywają dużą rolę w aranżacji wnętrza. Wielobarwne, eleganckie dodatki mogą pomóc w stworzeniu kobiecej aranżacji. W tym przypadku możesz skupić się bardziej na funkcjonalności zabudowy. Idealną atmosferę dla kobiet stworzysz dzięki zasłonom i firankom z pięknymi motywami kwiatowymi, designerskim robotom kuchennym czy pełnej półce ziół i doniczek. Pozwalają one również na pokazanie kobiecej wszechstronności - możesz je wykorzystać wiosną, aby dodać akcesoria w jasnej zieleni, a jesienią zmienić wystrój, aby był w kolorze pomarańczowym lub fioletowym. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę styl i kolorystykę kuchni. Do tego pomieszczenia idealnie nadają się meble w neutralnych kolorach i prostych kształtach. Kobieca kuchnia powinna mieć dominujący kolor biały lub szary. Można wtedy wybrać dodatki, zasłony i obrusy w dowolnej kolorystyce.

Projektowanie kuchni dla kobiet vs. dla mężczyzn

Pamiętaj, by wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt kobiecych aranżacji: jeśli w domu są panowie, warto poznać ich zdanie. Jest to szczególnie ważne, jeśli małżonek/narzeczony pomaga również w pracach domowych i przygotowywaniu posiłków. Mężczyźni mogą być mniej skłonni do przebywania w kuchni, jeśli jest w niej zbyt wiele falbanek lub różowych akcentów. Czasami lepiej jest wybrać subtelne akcenty i bardziej stonowany styl. Mężczyźni uwielbiają drewno i rustykalne wibracje, ale duża ilość "cukierkowych" detali może wywołać irytację.