Nie trudno zauważyć, jak szybko zmienia się moda. Choć być może możesz pozwolić sobie na zakup nowych ubrań i dodatków co jakiś czas, to mało prawdopodobne jest, że aranżacja Twojego pomieszczenia będzie się zmieniać co tydzień. Warto przyjrzeć się przyszłym trendom w projektowaniu kuchni, aby zapewnić sobie funkcjonalne i przytulne wnętrze. Dziś przedstawiamy trendy kuchenne 2018.

Kuchnia 2018 inspirowana

W wielu dziedzinach życia można zauważyć powrót do natury. Może to być widoczne w kuchni 2018. Drewno materiał, który kojarzy się z ciepłem, przytulnością i dobrze współgra z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak Stal, Szkło, Kamień czy lakier. Osoby kochające rustykalne wnętrza oraz te, które chcą zachować tradycyjny styl kuchni, znajdą inspirację w naturze.

Modna kuchnia 2018- nowoczesna i funkcjonalna.

Wiele geometrycznych kształtów to popularny trend w meblach i dodatkach. W 2018 roku najgorętszym trendem będą bardziej wydajne kuchnie, które sprawdzą się w małych przestrzeniach. Różnorodność dostępnych opcji przechowywania, w tym szafek i schowków sięgających niemal do sufitu, pozwala zaplanować sposób rozmieszczenia przedmiotów i umieścić najbardziej używane przedmioty na najwyższych półkach. Meble oferują również innowacyjne rozwiązania, takie jak karuzele czy obrotowe półki montowane wewnątrz szafek. Inną opcją jest zastosowanie wewnętrznych wieszaków na rondle i cargo. Są to drewniane kosze lub szuflady, które posiadają przegródki na talerze, pokrywki i inne akcesoria kuchenne.

Modne kuchnie 2018 w stylu industrialnym

Surowe - Jakby niewykończone ściany, metale i naturalne akcenty idealnie wpisywały się w kuchenne trendy 2018. Możesz do nich dobrać industrialne regały lub otwarte półki. Industrialny charakter to synonim kuchennych wnętrz. Szczególnie dotyczy to osób, które cenią sobie innowacyjny styl.

Trendy w kuchni 2018 - minimalizm

W 2018 roku nadal króluje skandynawski minimalizm. Przez najbliższe lata bardzo popularne będą proste, ale funkcjonalne meble o jasnych kolorach, drewnianych elementach i oszczędności formy - zarówno meble, jak i dodatki. Są one bowiem bardzo praktyczne. Jeśli znudzi Ci się minimalistyczna kuchnia, zawsze możesz ją rozjaśnić kolorowymi dodatkami.

Kuchnia 2018 - kolory

Najmodniejsze kuchnie 2017 roku opierały się na kolorach ziemi. Podobnie wyglądają trendy w kuchni 2018. Te ponadczasowe barwy można dopasować do wielu wnętrz, zarówno jako kolory ścian, jak i dodatki. Świetnym pomysłem jest sparowanie neutralnych szarości, bieli i piaskowych brązów z kolorami mebli. Projekty kuchni przewidują, że w 2018 roku nastąpi wzrost kontrastów. Z jednej strony popularny będzie minimalizm, natomiast w dodatkach prym będą wiodły odważne wzory i kolory. Więcej informacji o kolorach można znaleźć tutaj.

Należy pamiętać, że bez względu na panujące trendy, przy projektowaniu kuchni należy kierować się własnym gustem. Kuchnia to rodzaj królestwa, w którym rozwiązuje się najtrudniejsze domowe problemy, święci triumfy i rozwija talenty kulinarne.