Chociaż nie jest powszechne posiadanie kuchni w kształcie litery C, ten projekt jest bardzo przydatny dla dużych przestrzeni. Taki układ pozwala na organizację i przechowywanie urządzeń i akcesoriów na wiele sposobów. W swojej kuchni będziesz czuł się komfortowo i zrelaksowany.

Duża powierzchnia a kuchnia w kształcie litery C

Kuchnia w kształcie litery C jest jednym z najbardziej wymagających projektów . Jest to szczególnie popularne w dużych obszarach, gdzie można puścić wodze fantazji. Blaty w kształcie litery C są szczególnie dobre dla domów z wieloma kucharzami. Blaty w kształcie litery C pozwalają na łatwe poruszanie się po kuchni i nie przeszkadzają innym domownikom, którzy mogą być zajęci w tym samym czasie. Kuchnia w kształcie litery C zachowuje zasadę trójkąta ergonomicznego, co jest niezwykle ważne. Ten funkcjonalny układ pozwala na sprawne poruszanie się pomiędzy trzema głównymi strefami kuchni: lodówką, zlewem i kuchenką.

* Jedna z naszych kuchni *.

Ta sama kuchnia, ale z nieco innym widokiem.

Kuchnia w kształcie litery C w apartamentach typu studio

Kuchnia w kształcie litery C to świetne rozwiązanie dla mieszkań typu studio, które mają wiele zastosowań. Szafki w literze C reprezentują granicę, która oddziela kuchnię od reszty. Wizualnie i fizycznie dzieli pomieszczenie na dwie części. Jeśli chcesz wzmocnić aranżację kawalerki, możesz mieć własny barek, który umiejętnie połączysz z blatami roboczymi. Zazwyczaj barek stanowi zakończenie lub początek tzw. wyspy kuchennej.

Kuchnia w kształcie litery C - funkcjonalne rozwiązania.

Kuchnie w kształcie litery C są często projektowane przez firmy, które aranżują blaty w określonej formie. Kuchnię w kształcie litery C można osiągnąć nie tylko poprzez zaprojektowanie blatów. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie zarówno blatów, jak i sprzętu AGD, takiego jak kuchenka czy zmywarka. Kuchnia w kształcie litery C może być również wykorzystana na poddaszu. Nie jest ona bowiem zaaranżowana z górnymi szafkami ze względu na niską wysokość, ale na dużej przestrzeni. Szafki z jasnym wykończeniem wizualnie powiększą przestrzeń i stworzą przytulną atmosferę.

Czy warto mieć kuchnię w kształcie litery C?

Kuchnia w kształcie litery C oferuje wiele możliwości aranż acyjnych i pozwala na dużą ilość miejsca do przechowywania sprzętu AGD, naczyń i innych akcesoriów potrzebnych do gotowania i pieczenia. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy kuchnia na zamówienie znajduje się w dużej, przestronnej przestrzeni. Kuchnia w kształcie litery C daje złudzenie otwartości. Zaprasza członków rodziny do częstego jej odwiedzania. Lekko rozwidlony kształt (stworzony np. przez lady kuchenne) optycznie poszerza pomieszczenie. Taki układ można zastosować również w małych pomieszczeniach.

Kuchnia w kształcie litery C to praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w dużych pomieszczeniach. Taki układ z pewnością spełni wszystkie Twoje potrzeby. Dowiedz się więcej o projektowaniu kuchni i kuchniach w innej formie tutaj: Projektowanie kuchni - Kompendium.