Urządzanie nowej kuchni, niezależnie od tego, czy są to meble do nowo kupionego mieszkania, czy całkowita wymiana starych mebli, to wielka radość. Po chwili pierwszej radości następuje zamieszanie, od czego zacząć projektowanie nowej kuchni. Najlepiej zamówić meble na wymiar, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń i dostosować dom do swoich potrzeb. To świetna oferta dla właścicieli mieszkań, którzy cenią sobie funkcjonalność. Od czego zacząć planowanie?

Kuchnie na zamówienie - pierwsze plany

Wbrew pozorom ważne jest, aby od początku zastanowić się nad wyglądem kuchni. Kuchnie na zamówienie mają tę zaletę, że pozwalają na wprowadzanie ulepszeń zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Chociaż ważne aspekty, takie jak rozmieszczenie sprzętu i oświetlenia, a także zaprojektowanie przestrzeni roboczych, są kluczowe, ważne jest również, aby jasno określić styl pomieszczenia. Możesz dostosować swoją kuchnię do swojego gustu. Można wybrać sprawdzone tradycje lub zaszaleć z aktualnymi trendami. Dobrym pomysłem jest najpierw spojrzenie na inne kuchnie i zainspirowanie się wypróbowanymi i prawdziwymi projektami. Można odwiedzić rodzinę i znajomych, poszukać ciekawych wizualizacji w sieci lub - nie szukaj daleko - sprawdzić nasze poprzednie artykuły na naszym blogu, w których znajdują się najpopularniejsze inspiracje kuchenne.

Trudno uwierzyć, że estetyka jest tak ważna, gdy kluczem jest funkcjonalność. To dlatego, że ogólny projekt kuchni będzie determinował jej kształt i zastosowanie pewnych rozwiązań. Na przykład kuchnia na zamówienie w stylu rustykalnym musi zachować ciepło i rodzinny charakter, natomiast w kuchni nowoczesnej zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania techniczne.

Kuchnie na wymiar - ale za to jakie?

W kuchni w kawalerce trudno jest zmieścić wyspę. Dlatego tak ważne jest zmierzenie przestrzeni. Kuchnie na zamówienie są wykonywane na wymiar. Pomiary nie określają kubatury kuchni. Należy wziąć pod uwagę również inne parametry. Ważne jest, aby rozważyć lokalizację wszelkich rur, okien i innych elementów. Niektóre z nich określą lokalizację dla piekarnika lub zlewu. Inne mogą wymagać, aby część wbudowana była dostosowana do ich projektu. Pomiary te powinny być wykorzystane nie tylko do stworzenia matematycznej reprezentacji, ale także do kierowania projektem układu mebli. Można ustalić, że piec musi być umieszczony w określonym punkcie. Posłuży to jako punkt wyjścia do rozplanowania blatów roboczych. Pierwsze pytanie, jakie należy zadać, to czy piec pozostanie w kuchni, czy też zostanie zastąpiony piekarnikiem do zabudowy. Czy okap jest łatwo podłączony do wentylacji?

Kuchnie na miarę - indywidualny projekt dla rodziny

Należy pamiętać, że kuchnie nie są przeznaczone do eksponowania. Kuchnia ma być używana codziennie przez całą rodzinę i jest jej podstawą. Podczas gdy elegancja i piękne akcesoria są ważne, musisz również wziąć pod uwagę swoje osobiste preferencje podczas projektowania kuchni. To, co dla jednej osoby może być udogodnieniem, dla innej może okazać się problemem. Warto spojrzeć w przyszłość i wziąć pod uwagę swoje preferencje i przyzwyczajenia. Kuchnie na zamówienie są świetne, ponieważ można w nich zawrzeć każdy szczegół i miejsce na rozwiązania i urządzenia, których inni nie mają. Dla miłośników ziół można wybrać szerszy blat, który pomieści doniczki i skrzynki lub zarezerwować ścianę na podwieszany ogródek. Kuchnie na zamówienie nie muszą dotyczyć tylko mebli. Muszą także zadbać o komfort użytkowania.