Trendy kuchenne 2018 zapowiadają się bardzo współcześnie. Takie kuchnie będą rajem dla tych, którzy kochają styl skandynawski i industrialny. W aranżacji wnętrz nie należy pomijać minimalizmu, oraz funkcjonalizmu. Miłośnicy stylu retro również znajdą coś dla siebie. Co jeszcze szykuje modna kuchnia 2018?

Nowoczesne kuchnie z wyspą

Wyspę można stworzyć w zaciszu własnego domu. Wyspa to nie ta opuszczona, ale ta w kuchni, która jest sercem wszelkiej aktywności w domu. Wyspy kuchenne wpisują się w trendy 2018 roku, ale wymagają odpowiedniej przestrzeni. Kuchnia tej wielkości musi mieć co najmniej 240 cm długości i 180 cm głębokości. Jest to wystarczająca przestrzeń, aby zmieścić wyspę o wymiarach co najmniej 60x80 cm. Takie wymiary pozwolą na swobodne poruszanie się po niej. To idealne rozwiązanie dla modnych kuchni 2018.

Klasyczne kuchnie na 2018 r.

Nie inaczej jest w przypadku aranżacji wnętrz. Klasyki są ponadczasowe. Projektanci wykorzystują klasykę w nowoczesnej wersji, aby nie było zbyt nudno. Jak osiągnąć taki efekt? Po pierwsze, wybierz ponadczasowe kolory - biały i czarny . Te kolory można łatwo zestawić z szeroką gamą barw. szarość to nowoczesny wybór, widoczny na podłogach i na blatach urządzeń kuchennych. Modne kuchnie 2018 to fronty z lekkim połyskiem bez widocznych uchwytów. Dodaje to więcej elegancji. Nowoczesność widoczna jest również w inspiracjach industrialnych, takich jak metal, kamień czy szkło. Można je łączyć z naturalnymi materiałami, takimi jak ponadczasowe drewno. Można też poszperać w sferze akcesoriów, gdzie znajdziemy wazony i klosze do lamp o geometrycznych kształtach.

Kuchnia w stylu retro trendy 2018

Kolejną opcją na kuchnie 2018 jest kuchnia w stylu retro. Jest to kolejna opcja dla kuchni 2018. Aby wyglądała na starszą niż są , powinna być stosowana do większości elementów kuchni. Należy rozejrzeć się, ponieważ więcej producentów oferuje akcesoria w stylu retro i urządzenia do użytku domowego. Warto rozważyć retro dodatki, takie jak metalowe puszki retro, zasłony z małymi kwiatami, radia z gałkami, kamienne donice czy plakaty z lat 50. i 60.

Styl skandynawski - Modne kuchnie 2017 i 2018.

Kilka lat temu styl skandynawski pokochali Polacy. Jego minimalistyczne formy, ponadczasowa prostota i funkcjonalność, która sprawdza się na co dzień, to powody, dla których jest tak popularny. Kuchnia w stylu skandynawskim charakteryzuje się obfitością światła . To nie powinno być tylko to naturalne. Powinna mieć również dodatkowe oświetlenie. W idealnej aranżacji kuchni powinno być światło główne - sufitowe i górne, a także oświetlenie, zwłaszcza blatów. Funkcję dekoracyjną w kuchni można wzbogacić o lampiony. Według skandynawskiego minimalizmu dekoracje nie powinny być nadmierne i nie powinny przytłaczać. Wystarczą żywe kwiaty w doniczkach, kilka ramek z sentymentalnymi zdjęciami czy ozdobne słoiki z przyprawami.

Trendów kuchennych 2018 jest wiele, więc każdy może znaleźć coś, co mu się podoba i wprowadzić do swojego domu.

Ważna aktualizacja! ????

Mamy teraz artykuły o trendach na 2019 rok. Dlaczego o nich piszemy? Ten post jest dość popularny. Jednak w trendach warto być na bieżąco. Informujemy , że jesteśmy aktualni i Wy też powinniście być! Te teksty o kuchniach 2019 zostały zainspirowane targami EuroCucuna 2018, które odbyły się w Mediolanie. Stworzymy relację, jeśli nie wiesz zbyt wiele o tym wydarzeniu. Targi te odbywają się co drugi rok. Można więc założyć, że inspiracje na ok 2019 nie pojawią się od razu w katalogach projektantów kuchni. To są tylko i aż inspiracje. To Ty rządzisz w swojej kuchni.

Te teksty są dostępne:

Kuchnie 2019 - trendy

Trendy kolorystyczne 2019 r.

Miłego czytania i sprawdzania z powrotem! ??? ?

Kuchnie Pinio