Jaki jest najważniejszy element w Twoich meblach kuchennych? Stół!!! Jest miejscem spotkań, testowania nowych przepisów, przestrzenią do pracy. Czasem służy też jako centrum rodzinnych sporów. Jest on niezbędny. Dziś pokażemy Ci, jak ustawić stół kuchenny. Jest to szczególnie ważne, jeśli stół jest mały lub w małym mieszkaniu.

Jak zmieścić stół kuchenny w kawalerce?

Im bardziej mała kuchnia, tym trudniejsze wyzwanie projektowe. Istnieje wiele opcji dopasowania stołu kuchennego do kawalerki. Dobrym rozwiązaniem jest małe składane biurko kuchenne. Można je złożyć i rozłożyć, gdy tylko jest potrzebne, np. podczas jedzenia lub przygotowywania posiłków. Trzecim sposobem na zmieszczenie stołu w kawalerce lub aneksie kuchennym będzie przedłużenie blatu i oddanie jego części do tzw. strefy stołowej. Blat można dobudować do tylnej części szafek kuchennych. Dzięki temu dzieci będą mogły rysować, a nawet gotować, podczas Twojej nieobecności.

Jak zmieścić stół kuchenny w bloku?

Dobrym pomysłem jest również umieszczenie okrągłego stołu jadalnego. Jego główną zaletą jest to, że jest niewielki, ale może przy nim siedzieć wiele osób. Jego okrągły kształt ułatwia poruszanie się po kuchni bez obijania się o prostokątne lub kwadratowe stoły.

Stół kuchenny, który się składa

Szeroki składany blat zamontowany przy ścianie kuchni to bardzo funkcjonalny pomysł. Jego zaletą jest możliwość składania i rozkładania w zależności od potrzeb. Można go również wykorzystać jako dodatkowe miejsce pracy podczas przygotowywania posiłków. W małych kuchniach dobrze sprawdzą się różnego rodzaju blaty drewniane, w tym prostokątne lub półokrągłe. Blaty można zamontować przy parapecie, aby zagospodarować przestrzeń w małej kuchni. Można przy nich jednocześnie jeść i podziwiać widok z okna.

Jak zmieścić stół w kuchni? Mobilny stół

Coraz większą popularnością cieszą się stoły mobilne, czyli przenośne. W razie potrzeby można je łatwo przenieść w inne miejsce. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto często zmienia swoją kuchnię lub musi dokonywać częstych zmian. Mobilny stół może być używany w małych pomieszczeniach, aby pomóc zaoszczędzić miejsce i zainspirować. Wiele mobilnych stołów ma opcję składania blatów. Na rynku dostępnych jest wiele opcji dla stołów na kółkach. Obejmują one wysuwane szafki, które można złożyć i wykorzystać jako stół lub powierzchnię roboczą.

Stół w małej kuchni - szafki z wysuwanymi blatami

Ukryte blaty to sprytny sposób na zmieszczenie stołu w małej kuchni. Można je wyciągnąć w razie potrzeby i są prawie niewidoczne, bo ukryte pod blatami. Takie meble mogą być stosowane w małych kuchniach.

Nie ma znaczenia, czy masz małe mieszkanie. Istnieje wiele sposobów, aby zmieścić stół w małych kuchniach, jednocześnie czyniąc przestrzeń funkcjonalną. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie rozwiązanie, które sprawdzi się w jego przypadku.