Oto trendy w kuchni na 2019 rok. Zaprojektowanie kuchni, która będzie funkcjonalna, stylowa i zgodna z aktualnymi trendami może być trudne. Spojrzeliśmy na EuroCucina 2018, największe europejskie targi kuchenne, aby pomóc nam zmierzyć się z tym zadaniem.

Artykuł o trendach na rok 2020 jest już dostępny! Zapraszamy tutaj: Kuchnie 2020 - trendy!

Kuchnie pokazowe EuroCucina 2019 - trendy i najnowsze technologie.

Targi EuroCucina Show odbywają się co drugi rok w Mediolanie. Gromadzi prawie 350 000 klientów i firm zajmujących się projektowaniem kuchni. Zarówno Ty jak i ja znajdujemy tam wiele nowości, nie tylko meble, ale również najnowsze nowinki technologiczne w wyposażeniu kuchni. Jak będą wyglądały trendy kuchenne w 2019 roku?

Minimalizm wciąż jest modny!

Skandynawski minimalizm wciąż jest w modzie. To od wielu lat pasjonujący projekt miłośników kuchennych aranżacji. Zapowiada on, że nadal będziemy eliminować nadmierne ozdoby i faworyzować prosty, jednolity design. Wszystkie sprzęty i naczynia będą schowane w dużych szufladach i szafkach. Koniec z otwartymi półkami. Zamiast tego pojawią się funkcjonalne zastosowania i zakątki we wnętrzach zamkniętych etatów kabinowych. Łatwiej będzie zorganizować i nawigować pojemniki na żywność, naczynia i przyprawy z tymi zakątkami. Kuchnia 2019 musi mieć oświetlenie LED. To nie tylko rzuca światło na blaty, ale także tworzy przytulną atmosferę.

O ukrytym blacie do kuchni pisaliśmy w jednym z naszych artykułów. Jest to jeden ze sposobów na wprowadzenie minimalizmu do swojego domu. Tekst możecie znaleźć tutaj: Ukryty blat w Twojej kuchni. Dobrym pomysłem jest przeczytanie go.

Minimalizm w ciemnej kuchni Samsunga na targach EuroCucina 2018.

Trendy meblowe na 2019 rok to ciemne meble i kuchnie, które są ciemne.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, w których dominowały jasne kolory, w kolejnych latach pojawiły się ciemne meble. To one dominowały na ekspozycjach EuroCucina i cieszyły oczy widzów. Jakie będą kolory kuchni w 2019 roku? Będzie to między innymi betonowa szarość, która jest rodzimym kolorem dla stylu industrialnego, oraz czerń, a także ciemna czekolada (przeczytaj więcej o brązowych meblach kuchennych: Brązowe meble kuchenne - inspiracje). Do odwzorowania naturalnego kamienia, drewna i betonu w blatach kuchennych stosuje się wysokiej jakości laminaty. Modne wykończenie na wysoki połysk zostanie w najbliższych latach zastąpione matowym lub półmatowym. Obok efektownych ciemnych kolorów pojawią się jaśniejsze fronty kuchenne. Ale odważne, krzykliwe kolory znajdziemy nie tylko w dodatkach.

Kuchnia w ciemnych kolorach - projekt Pinio Kuchnie.

Jeden z naszych klientów ma w swojej kuchni ciemne szafki i oświetlenie punktowe.

Innowacje technologiczne - poczuj się jak ekspert w kuchni

Kuchnia 2019 - trendy stawiają na profesjonalizm z wykorzystaniem innowacji technologicznych. Modna kuchnia powinna posiadać wszystkie niezbędne urządzenia, które ułatwią pieczenie i gotowanie nawet najbardziej doświadczonym kucharzom. Ważny powinien być także wygląd mebli - duże blaty ułatwiające przygotowywanie posiłków, szafki i meble najwyższej jakości, które są odporne na wilgoć i ścieranie. Kuchnia zachwyci osoby, które uwielbiają najnowsze technologie. Trendy w kuchniach 2019 pokazują, że nie zabraknie rozwiązań, takich jak połączenie sprzętu AGD z aplikacjami mobilnymi. Dzięki temu będzie można sterować lodówką czy okapem kuchennym za pomocą wifi. Więcej informacji na temat nowoczesnych kuchni, w tym innowacji w ramach organizacji kuchni, można znaleźć tutaj: nowoczesne kuchnie 2019.

Sterowanie płytą elektryczną za pomocą smartfona

Kuchnia otwarta na salon i kuchnię na wymiar

Zarówno indywidualni właściciele domów, jak i firmy projektujące kuchnie mogą tworzyć kuchnie na zamówienie, które cieszą się dużym uznaniem. Kompleksowe połączenie sprzętu AGD i mebli pozwala na stworzenie kuchni dopasowanych do potrzeb każdego domownika. Modne wnętrza 2019 to także kuchnie na otwartym planie, które łączą się z salonem . Taki układ sprawia, że dzięki swojej spójności sprawiają wrażenie jednego pomieszczenia. Pozwalają one na integrację członków rodziny, co jest cenną cechą. Wiele osób uwielbia wyspę kuchenną. Stanie się ona bardziej wielofunkcyjna . Dzięki zwiększonej objętości będzie zarówno blatem roboczym, jak i stołem. Będzie również służyć jako miejsce relaksu, pracy i zabawy. Polecamy ten artykuł o wyspach kuchennych. Szczegółowo wyjaśnia on ten temat: Wyspa kuchenna - co to jest? Wyjaśnia czym jest, jakie ma zastosowania i czy można sobie na nią pozwolić w małej kuchni. Kliknij na poniższy obrazek, aby przejść do artykułu.

Profesjonalne firmy zajmujące się projektowaniem kuchni znają się na najnowszych trendach w kuchniach 2019. Warto z nimi porozmawiać, zwłaszcza jeśli wymarzone wnętrze jest funkcjonalne, piękne i modne.

Jeśli interesują Cię targi kuchenne 2019 i chcesz być na bieżąco z trendami kuchennymi 2019, to zapraszamy do tekstu, w którym przedstawiamy najważniejsze targi kuchenne 2019. Będą to wydarzenia, które zainspirują projektantów w tym roku, więc jeśli zamierzasz zlecić komuś zaprojektowanie swojej kuchni, to może warto, samemu być zorientowanym, co "w kuchni piszczy". Tekst tutaj: Targi Kuchenne 2019.