Jak wkomponować zabytkowy kredens w nowoczesny projekt kuchni? Jak wkomponować stary kredens w nowoczesny projekt kuchni? Nasi dekoratorzy kuchni znają odpowiedź! Kredensy są częstym meblem, który dziadkowie mają w swoich domach. Można w nich przechowywać zarówno cenne drobiazgi i obrusy, jak i letnie przetwory owocowe czy niedzielną zastawę. Dzisiejszy kredens to prawdziwa perełka. Czas sprawić, by stał się centralnym punktem w Twoim domu.

Jak zintegrować stary kredens z kuchnią?

Stary kredens może być bardzo przydatnym meblem. Zazwyczaj ma większą szafkę na dole i węższą górę, która mieści szklaną witrynę. Często jest ozdobiony misternymi rzeźbieniami, mosiężnymi uchwytami i nogami. Można go znaleźć w stylu angielskim, prowansalskim, Shabby Chic i skandynawskim. Jest to wyjątkowy mebel i będzie pasował do każdej kuchni. Drewniany kredens można wykorzystać niemal w każdej aranżacji, szczególnie z drewnianymi blatami lub frontami w stylu skandynawskim. Warto zauważyć, że niemal w każdym domu w krajach skandynawskich znajduje się mebel z witryną. Jak wkomponować stary kredens w swoje otoczenie? Zazwyczaj jest on częścią spójnej zabudowy. Najlepiej prezentuje się, gdy jest jej. Pomaluj kredens na ten sam kolor co reszta mebli, jeśli wolisz monochromatyczne stylizacje. Kuchnia w stylu vintage jest najlepsza, jeśli masz subtelnie odnowiony kawałek. Może być również stosowany w eklektycznych aranżacjach, gdzie często jest punktem centralnym. Dla podkreślenia efektu możesz użyć ozdobnych gałek meblowych.

Idealne miejsce na wyeksponowanie starego kredensu w jadalni

Pinio Kuchnie miało ostatnio przyjemność zaprojektować piękną krakowską kuchnię. Zachwycił nas piękny kredens, który był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Był to mebel z dzieciństwa, który wnuczka otrzymała w spadku. Przechowywała go bezpiecznie u swojej babci. Stanowił więc centralny punkt nowoczesnego krakowskiego mieszkania. Duża przestrzeń pozwoliła na wydzielenie jadalni i kredensu. Meble zostały przemalowane z pastelowymi niebieskimi akcentami i beżową farbą. Pięknie uzupełnił jadalnię w stylu prowansalskim ze starymi złotymi uchwytami. Kredens w jadalni to świetny pomysł. Może pomieścić serwetki, świece i zastawę stołową, dzięki czemu masz wszystko gotowe dla gości, gdy odwiedzają.

Jak zintegrować stary kredens z przedpokojem

Czy masz długi przedpokój? To jest świetny pomysł. Jak wkomponować stary kredens? To proste. Można z niego zrobić zwykłą szafkę na buty. W szufladach można przechowywać czapki i rękawiczki. Stary kredens w stylu loftowym świetnie wygląda w przestrzeni pod schodami, nawet jeśli nie jest ona odnowiona. Kredens jest często większy niż przestrzeń, ale nie przytłoczy jej. Jego szklane witryny są idealnym rozwiązaniem. Możesz również dodać do kredensu tablice świetlne LED, aby wzmocnić efekt. Te panele będą nie tylko świetnie wyglądać, ale również zapewnią funkcjonalność, która Cię zachwyci. Delikatnie oświetlą domownikom drogę ze swoich pokoi do łazienki czy kuchni. Będą mogli zakradać się nocą (na przykład do lodówki) bez przeszkadzania innym członkom rodziny.

Pokój dzienny: Stary kredens

Obecnie kuchnia jest najpopularniejszym miejscem, w którym można znaleźć kredens. Nie tylko w kuchni kredensy znajdują swój wielki dom. Jak wkomponować stary kredens do salonu? Istnieje wiele sposobów, aby włączyć stary kredens do swojego salonu. Może być używany jako bar lub miejsce do przechowywania rodzinnych skarbów. Szklana witryna sprawi, że łatwo będzie je wyeksponować. Kredens z dodatkową półką może być również świetnym miejscem do przechowywania doniczek z kwiatami lub wazonów. Można go wykorzystać jako element wyspy kuchennej, zwłaszcza w kuchni, w której znajduje się część dzienna. Choć klasyczne kredensy wykonywane są z drewna, można je pomalować na biały, pastelowy lub inny wyrazisty kolor . Coraz bardziej popularne staje się przywracanie kredensów do ich pierwotnego stanu. Oznacza to, że można je wynieść na zewnątrz i zadbać o nie.

Klasyczny kredens może sprawdzić się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach. Wiele z naszych projektów kuchni pokazało, że meble przekazywane z pokolenia na pokolenie mogą być cennym elementem wyposażenia i stanowią ważny punkt centralny w domu.