Nowoczesne projekty kuchni coraz częściej proponują okna narożne. Takie rozwiązanie jest świetną opcją, ponieważ przywołuje wspomnienia modernistycznych rozwiązań i tworzy bardzo wizualny efekt. Okna narożne zwiększą kontakt domowników z przestrzenią zewnętrzną, dzięki czemu są idealne dla miłośników krajobrazu.

Zalety i wady okien narożnych w kuchni

Istnieje wiele korzyści z projektu kuchni, który zawiera okno narożne. Największe z nich to łatwy dostęp do światła dziennego i doświetlenie przestrzeni (zwłaszcza jeśli znajduje się ona w złej lokalizacji lub ma ograniczony kontakt ze światłem słonecznym) oraz dostęp z zewnątrz. Okno narożne w kuchni dodaje stylu i charakteru całej zabudowie. Ważne jest, aby nie podporządkować sobie reszty. Okno narożne w kuchni jest odpowiedzią na dzisiejsze geometryczne formy i gdzie przeszklenia mogą być ważne , wizualnie powiększając wnętrze. Można z nich czerpać poczucie lekkości i przestronności. Wady okien narożnych są takie, że mogą być droższe niż standardowe. Mogą być również trudne do czyszczenia. Latem mogą też zbyt mocno nagrzewać pomieszczenie.

Ile kosztują okna narożne? - Projekt kuchni z oknem narożnym

Ceny okien narożnych są zróżnicowane. O ich koszcie decydują nie tylko szczegóły zamówienia, ale także rozmiar, sposób montażu i zastosowany materiał. Warto skonsultować się z projektantem wnętrz, który może profesjonalnie przedstawić projekt okna narożnego w kuchni. Można również poprosić o montaż okna. W zależności od preferencji, można zamontować okno narożne uchylne, uchylno-obrotowe, ze słupkiem, przesuwne lub uchylno-obrotowe. Tańszy jest montaż okna, którego nie można otworzyć. Najlepiej zamontować je w miejscach, które jednocześnie mają dostęp do okna uchylnego, zwłaszcza w kuchni, gdzie wentylacja jest bardzo ważna.

Jak urządzić okna narożne w kuchni

Okna narożne podnoszą atrakcyjność wizualną kuchni i optycznie ją powiększają. Znajdujący się za nimi krajobraz staje się doskonałym elementem aranżacyjnym. Z kuchni widać również podwórko, dzięki czemu można przygotowywać posiłki, zachowując kontakt z dziećmi na zewnątrz. Częstym elementem jest okno narożne w kuchni. Uwzględnia to forma szafek listwowych. Dzięki nim można stworzyć pas między szafkami. Nie przytłoczy to pomieszczenia, ale doda lekkości i wizualnego zainteresowania.

Okno narożne - kiedy używać? Pomysły na projekt okna narożnego do kuchni

Okno narożne w kuchni to cecha, która pozwala na wprowadzenie dużej ilości naturalnego światła do pomieszczenia. Są one najczęściej używane w kuchniach o lokalizacji skierowanej na północ. Łatwo jest przenieść okno na wschodnią lub zachodnią ścianę i zyskać dodatkowe oświetlenie. Najczęściej spotykane jest w projektach, gdzie kuchnia znajduje się od strony północnej, a wejście do domu od strony wschodniej. Okno narożne umożliwia widoczność do wejścia, a jednocześnie kontroluje otoczenie kuchni i blatu roboczego.

Okno narożne w kuchni to świetne rozwiązanie dla tych, którzy kochają nowoczesne, oryginalne aranżacje i chcą mieć pomieszczenia funkcjonalne i piękne.