Temat trendów kolorystycznych 2019 - salon, kuchnia, jadalnia - cieszy się coraz większą popularnością. Czas przyjrzeć się trendom kolorystycznym 2019 i temu, jak wpłyną one na aranżację kuchni.

Artykuł o kolorach modnych w 2020 roku jest już dostępny!
Sprawdźcie go tutaj: Modne kolory do kuchni 2020!

Zieleń, brąz i beż, czyli powrót do natury

Wydaje się, że ludzie stają się zbyt wpleceni we współczesną cywilizację i wszystkie ekscesy, jakie ona niesie. Trendy kolorystyczne na rok 2019 zakładają powrót do natury w kuchniach, jadalniach, spiżarniach i innych pomieszczeniach. Kolory te można wykorzystać w domu jako kolor mebli, w tym drewnianych stołów i krzeseł jadalnych oraz ścian (zwłaszcza beżowych). Możesz przynieść poczucie spokoju do swojego domu, dodając ceramiczne wazony i donice wypełnione żywymi kwiatami. Ze złotem dobrze współgrają kolory ziemi. Kolory natury przywołują wspomnienia z dzieciństwa i niezapomniane podróże. Przenoszą Cię do spokojnego świata i dają radość z przebywania na łonie natury.

Kuchnie Pinio: Kolory kuchni inspirowane naturą

Osobny artykuł na temat brązowych mebli kuchennych można znaleźć tutaj: Brązowe meble kuchenne - inspiracje. Być może zainspiruje Cię on do stworzenia modnej i nowoczesnej kuchni w tym roku. ??? ?

Minimalistyczna biel i jej odmiany

Trendy kolorystyczne na rok 2019 są takie same jak w latach poprzednich: biel z jej wieloma wariacjami (brudna lub ziemista, wyblakła lub zmieszana z szarością). W białych wnętrzach widoczny jest wpływ skandynawskiego designu, który podkreśla prostotę i minimalizm. Cechy te doskonale sprawdzają się w kuchni, gdzie białe meble bez uchwytów i otwarte półki pomagają utrzymać porządek, a funkcjonalne półki pozwalają szybko znaleźć to, czego szukamy. Duże blaty i brak zbędnych przedmiotów tworzą przestrzeń idealną do tworzenia pysznych posiłków dla całej rodziny. Kuchnie w stylu ZEN to również gorący trend w 2019 roku. Może to być najpopularniejszy trend w najbliższych latach, gdy połączy się go z innym tegorocznym trendem - naturalnością. Biel świetnie wygląda w przypadku ścian, mebli i dodatków. Bielone cegły oraz stoły i krzesła w jadalni przeniosą Cię w klimat inspirowany Skandynawią. Wiemy, że białe kuchnie to częste marzenie wielu osób. Te projekty cieszą się największą popularnością. Na temat takich aranżacji mamy osobne teksty: biała kuchnia, biała i szara kuchnia.

Kuchnie pinio oferują białe minimalistyczne kuchnie w stylu ZEN.

Nasza klientka zażyczyła sobie biało-szarą kuchnię!

Ponadczasowa czerń w nowych odsłonach czyli trendy kolorystyczne 2019.

Kto by pomyślał, że czarny, poważny kolor, będzie jednym z trendów kolorystycznych 2019. W 2019 roku modne będą ciemne kolory, takie jak brąz, czerń i konkretne szarości. Jak można je wykorzystać w kuchni i jadalni? Najlepiej w przypadku mebli - krzeseł, stołów, szafek kuchennych i szklanych witryn. Te kolory świetnie nadają się do personalizacji kuchni. Wyglądają świetnie w otoczeniu innych kolorów. Na przykład można stworzyć dramatyczny efekt, malując jedną ścianę w ciemnym, a drugą w kontrastowym kolorze. Najlepiej unikać używania ciemnych kolorów jako podstawy w małych kuchniach lub jadalniach, ponieważ mogą one wizualnie je zmniejszyć. Można natomiast wprowadzić je śmiało w dodatkach, takich jak zastawa stołowa czy poduszki. Warto zaznaczyć, że ciemne kolory doskonale sprawdzają się w stylach industrialnych czy glamour, zwłaszcza w połączeniu ze złotem i innymi szklanymi dodatkami.

Czarna kuchnia autorstwa Kuchnie Pinio.

Szara kuchnia naszego autorstwa ?

Pastele i wyjątkowe połączenie z nimi

Pastele - ukochany kolor w stylu retro i skandynawskim - jako trendy kolorystyczne na 2019 rok pojawiają się teraz na meblach kuchennych, fragmentach ścian, a także jako elementy wyposażenia, takie jak mikrofalówka, toster czy radio do domu. Subtelne kolory takie jak różowy, niebieski, fioletowy, żółty przeniosą Twój umysł do szczęśliwego dzieciństwa . Są eleganckie i trochę słodkie. Nawet jeśli są używane w akcesoriach takich jak zasłony, ręczniki kuchenne i poduszki na stołki kuchenne, możesz być pewien, że dodadzą ciepła i przytulności. Trendy kolorystyczne 2019 sugerują, aby nie bać się mieszać pasteli z innymi kolorami, takimi jak granat, soczysta czerwień czy ciemna zieleń.

Miętowa kuchnia.

Nowoczesna kuchnia z szarymi frontami. Nasz projekt i realizacja.

Jakie będą trendy kolorystyczne w 2019 roku?

Największym źródłem przewidywań dotyczących trendów kolorystycznych na 2019 rok są największe w Europie targi gotowania i pieczenia EuroCucina. Odbywają się one co dwa lata w Mediolanie. Są to spekulacje i projektowanie kuchni nadal będzie w dużej mierze uzależnione od gustów i preferencji domowników.

Mamy też post o targach EuroCucina. Skupia się on na najnowszych trendach w urządzaniu kuchni. Znajdziecie informacje o tym, jakie urządzenia pojawią się na rynku w przyszłym roku i jakie nowe technologie będą stosowane w kuchniach. Ponadto możecie zobaczyć, czy projektanci przewidzieli trend na kuchnie otwarte czy zamknięte. Te Targi bardzo nas inspirują. Ale nie damy rady bez Ciebie i Twoich pomysłów Jeśli chcesz przeczytać więcej, kliknij w grafikę poniżej.

Kliknij, aby otworzyć tekst

Można też sięgnąć do naszego artykułu o kolorach w kuchni. Jest on przydatny dla osób, które nie chcą podążać za powyższymi trendami, ale także dla tych, którzy mają wizję i chcą się upewnić, czy dany kolor to dobry wybór. Omawia różne kolory, takie jak "niejadalny niebieski" czy "apetyczny żółty". Zdjęcia różnych kolorów w kuchni można zobaczyć tutaj: Kolory w Twojej kuchni

Trendy kolorystyczne 2019 są bardzo zróżnicowane, ale warte poznania, zwłaszcza jeśli twój projekt kuchni jest w trakcie prac. Jeśli szukasz inspiracji, wypróbuj jeden z tych modnych kolorów lub połącz kilka z nich.