Obecnie bardzo popularne są kuchnie na zamówienie, dzięki którym można stworzyć kuchnię, której się pragnie. Pozwala to na maksymalne dostosowanie i maksymalnie wykorzystuje przestrzeń. Najpierw zmierz pomieszczenie, a potem je zaaranżuj. Może zainspirują Cię nasze propozycje.

Jak wykorzystać małą kuchnię w zabudowie - jak sprytnie wykorzystać niewielką przestrzeń

Istnieje wiele projektów wbudowanych kuchni . Są one szczególnie przydatne w małych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr. Proponowany przez nas projekt został stworzony pamiętając o niewielkiej powierzchni. Blaty kuchenne zostały umieszczone w wąskiej prostokątnej przestrzeni. Pozwoliło to na uzyskanie maksymalnej przestrzeni roboczej. Kuchnie w zabudowie posiadają palniki gazowe, piekarniki oraz lodówki. Ponadto zasłony i ściany w jasnych kolorach wizualnie powiększają wnętrze, zwłaszcza jeśli współgrają z ciemnymi kolorami szafek. Przestrzeń pod oknem wykorzystano na umieszczenie solidnego, rozsuwanego stołu, z którego można chłonąć widoki za oknem. W tej małej kuchni ważna jest gra światła. Nad stołem znajdują się lampy punktowe, a za bocznymi szafkami wiszącymi halogeny, które podkreślają efekt wizualny.


Nowoczesna kuchnia ze zintegrowaną wyspą w jasnych kolorach.

Nowoczesne, industrialne wnętrza są chętnie wybierane do aranżacji wnętrz. Dotyczy to również kuchni, gdzie szczególnie dobrze komponuje się z piecami, urządzeniami i metalowymi przyborami. Ta kuchnia jest otwarta na część dzienną i jest bardzo modna . Jest również w pełni funkcjonalna. Jest łatwa w obsłudze i aranżacji jednolitego, zabudowanego systemu z wykorzystaniem mechanicznie wspomaganego systemu otwierania. Najbardziej zaskakująca jest lokalizacja dla mikrofalówki i piekarnika. Zostały one umieszczone na rodzaju szklanego słupka, który dzięki przejrzystości tego materiału nie przytłacza przestrzeni. Duża, zabudowana lodówka doskonale wpasuje się w aranżację i jest idealnym rozwiązaniem dla dużych rodzin. Wyspa kuchenna to kolejny ważny punkt. Doskonale komponuje się z wyglądem i funkcjonalnością szafek i blatów, a także ułatwia przygotowywanie posiłków. Flankuje ją stół, który pasuje do stylu pozostałych elementów, ale jednocześnie zrywa z industrialnym wyglądem. Uwagę widza przyciągają trzy dominujące kolory: czarny, czerwony i biały . Ten ciekawy kontrast wprowadza do przestrzeni pozytywną energię.Kuchnie w zabudowie - projekty w stylu skandynawskim.

Trend skandynawski przynosi nam przestronne wnętrza. Dotyczy to zarówno białych mebli kuchennych, jak i minimalistycznych dodatków. Połączenie jasnych kolorów w górnych szafkach z kolorami drewna w dolnych szafkach to świetne połączenie, które odzwierciedla styl Północy. Ta i inne prezentowane kuchnie do zabudowy są funkcjonalne. Projekty te wpisują się w skandynawską prostotę i nie dodają niczego do przestrzeni. Nowoczesne wysuwane szafki bez uchwytów są rozmieszczone po jednej stronie prawie do sufitu. Maksymalnie wykorzystują przestrzeń i można w nich uporządkować przedmioty (ponieważ mają sporo miejsca na przechowywanie wielu przedmiotów, takich jak przybory kuchenne, naczynia itp.) Piekarnik umieszczony jest pomiędzy bocznymi szafkami. Jego oryginalny design i kolor wyróżniają się na tle ściany jasnych mebli. Punktowe oświetlenie nad blatami jest pomocne w przygotowywaniu posiłków i tworzy przytulną atmosferę.


Kuchnia na wymiar to świetne rozwiązanie. Pozwala zorganizować małe przestrzenie w stylowy i funkcjonalny sposób. Możesz maksymalnie wykorzystać swoją przestrzeń i zaprojektować ją tak, aby pasowała do Ciebie.