Podobnie jak inne święta, Wielkanoc ma pewne symbole, po które najczęściej sięgamy. Najważniejszymi elementami dekoracyjnymi są zające, kurczaki i kolorowe pisanki. Nie trzeba jednak używać ich tylko w tradycyjnej formie. Nasze domy zmieniają się. Szukamy nowoczesnych rozwiązań problemów aranżacyjnych. Warto szukać nowych inspiracji, które sprawią, że nasze wnętrza będą bardziej efektowne.

Minimalistyczny wystrój kuchni

Choć Wielkanoc często kojarzy się z przepychem, feerią barw i mnóstwem bibelotów, ten trend nie jest konieczny. Minimalistyczna kuchnia nie musi być mała. Może być prosta i elegancka. Wystarczy w niej jeden akcent lub kilka małych, powiązanych tematycznie i kolorystycznie. Mogą to być np. bazie w szklanym wazonie lub pisanki w przezroczystym pojemniku.

Wielkanoc z nutką glamour

Iskry i świece nie są tylko na Boże Narodzenie. Akcent glamour można znaleźć na wielkanocnym stole. Ten styl dekoracji kuchni jest bardzo uniwersalny i oryginalny. Można go zastosować w nowoczesnej kuchni lub jako uzupełnienie tradycyjnych wnętrz. Ważne jest, aby wybrać tekstury i materiały, które są zgodne z istniejącym wystrojem. Można wykorzystać srebrne figurki zajączków z ażurami, błyszczące serwetki oraz doniczki lub jajka z brokatem i złotą farbą. Należy zrównoważyć dekoracje spokojniejszymi dodatkami, ale nie przesadzać.

zrodlo zdjecia: https://pl.pinterest.com/pin/345862446369518027/

Eko dekoracja kuchni

Styl Eco jest inspirowany naturą i będzie dobrze współpracował z drewnianą podłogą i meblami. Może przekształcić skądinąd mało eleganckie wnętrze w przyjazny dom rodzinny. Nie trzeba się go bać, nawet w pomieszczeniach o silnych cechach architektonicznych. Kolory są subtelne i naturalne, a dekoracje płynnie łączą się z otoczeniem. Pisanki ozdobione sznurkiem i koronką, serwetki i proste szklane naczynia, wiklinowe pojemniki i rośliny w różnych konfiguracjach - bazy narcyzów, tulipanów i mchu, wianki, bukiety polnych kwiatów, trawy i girlandy.

Dekoracje kuchenne, które zainspirują

Własne dekoracje na Wielkanoc można stworzyć z całą rodziną. Dzieci będą miały wiele radości ze wspólnego tworzenia wielkanocnych dekoracji. Taka dekoracja kuchni to radosny sposób na wspominanie dobrych czasów i niezapomnianych chwil razem.

Źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com/

Wielkanocna dekoracja kuchni wcale nie musi być nudna i standardowa! Istnieje wiele opcji, które podkreślą indywidualność Twojego wnętrza i stworzą przyjazną atmosferę świąt.