Czarne matowe kuchnie zyskują na popularności. Trudno jest zaprojektować kuchnię z ciemnymi matowymi drzwiami. Dzięki temu zwykle uzyskuje się oszałamiające rezultaty. Omówimy zalety i wady czarnej matowej kuchni, jak ją utrzymać i na co zwracać uwagę.

Jaki rodzaj kuchni preferujesz?

Czarnych frontów często obawiają się osoby, które uważają je za zbyt ciemne i przytłaczające. Niesłusznie!!! Wszystko zależy od dodatków i opcji wykończenia, które wybierzesz. Warto zauważyć, że matowa czarna kuchnia może dodać pomieszczeniu ciepła. Matowe fronty miękko rozpraszają padające na nie światło, tworząc niepowtarzalny klimat (zwłaszcza w połączeniu z elementami oświetlenia). Czarną kuchnię można uczynić przytulną, łącząc ją z drewnem. Czarną kuchnię na zamówienie można sparować z czerwonymi cegłami i "betonowymi" dodatkami, tworząc loftowy wygląd. Dla miłośników stylu glamour świetnym wyborem będzie matowa, czarna kuchnia. Możnapołączyć ze srebrnymi lub złotymi detalami, takimi jak lampy i dekoracje, aby stworzyć luksusową kuchnię. Projektanci sprzętu AGD również odpowiadają na zapotrzebowanie na czarne kuchnie, oferując więcej sprzętu w kolorze czarnym, który płynnie łączy się z szafkami.

Można stworzyć czarne, matowe kuchnie:

  • Płyty laminowane - są łatwe w utrzymaniu i nie zmieniają koloru pod wpływem promieni słonecznych.
  • Do pokrycia desek drewnopodobnych stosuje się tworzywo PCV. Są łatwe do utrzymania w czystości, odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.
  • Płyta meblowa akrylowa - Powierzchnia ta jest niezwykle trwała, odporna na zarysowania i inne uszkodzenia (znacznie lepiej niż fronty lakierowane), a także nie traci koloru pod wpływem działania światła.
  • Spieki kwarcowe są bardzo odporne na uszkodzenia, zarysowania i wysoką temperaturę, mogą imitować np. węgiel i kamień naturalny.
  • Pomaluj je samodzielnie

Zalety i wady czarnych matowych kuchni

Matowa czarna kuchnia wygląda elegancko i rozjaśnia przestrzeń. Czarny może być połączony z dowolnym kolorem, aby stworzyć szeroki zakres opcji projektowych. Czarna kuchnia może przytłoczyć mały lub ciasny obszar i uczynić go jeszcze mniejszym . Chociaż może to być bardziej oczywiste niż jasne fronty, kurz, tłuste plamy i odciśnięte palce to wszystkie problemy Producenci mebli oferują meble z powłokami antypalcowymi. Należy pamiętać, że kuchnie są narażone na zabrudzenia i wymagają częstego czyszczenia.

Jak czyścić czarne matowe szafki?

Kuchnia to najbardziej zabrudzone pomieszczenie w domu. Warto wiedzieć, jak i jakimi produktami czyścić czarne matowe szafki. Ważne jest, aby być systematycznym. Kurz można usunąć za pomocą ściereczki z mikrofibry. Na tłuszcz i inne plamy z gotowania trzeba będzie użyć roztworu letniej ciepłej wody i niewielkiej ilości płynu do naczyń. Możesz dodać kilka kropel octu, aby nadać subtelny połysk. Pozwoli to również zredukować smugi. Na trudniejsze plamy dobrze sprawdzi się sok z cytryny. Do czyszczenia matowych powierzchni można użyć specjalnych preparatów. Nie należy zbyt mocno trzeć matowych mebli, aby nie uszkodzić ich powierzchni. Zapomnij o drucianych szczotkach, a zamiast nich użyj miękkich gąbek i ściereczek.