Temat modnych kolorów w kuchni jest na czasie. Nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy, kolory mają potężną moc w Twoim życiu. Szczególnie w kuchni. Mogą zwiększyć apetyt, dodać Ci energii na cały dzień lub sprawić, że poczujesz się szczęśliwy po długim dniu w biurze. Jakie są trendy w aranżacji wnętrz w 2020 roku?

2020 to rok Neo mint lub mint gray

Neo min, znany również jako mintgraybędzie kolorem roku 2020. Tak przynajmniej przewiduje WGSN, londyńska agencja zajmująca się analizą trendów i prognozowaniem. Czy tak się stanie? Nie wiemy, ale ta pastelowa zieleń z szarością i błękitem na pewno będzie hitem. może pasować do wielu stylów kuchni. Rok 2020 to nowa dekada pełna tajemnic i niespodzianek. Dlatego tak ważna będzie uspokajająca zieleń. Przyniesie ona spokój i nadzieję. Innym powodem, dla którego wybrano ten kolor jest to, że pozwala on na podróż w głąb siebie i powrót do spokojnego świata natury. Neo mint to naturalny kolor, który może być kochany w równym stopniu przez kobiety i mężczyzn. Świetnie będzie wyglądał w kuchni jako tło, a także jako kolor akcentowy na frontach czy dodatkach.

Brąz, szarość i beż

Szarość, biel i beż to kolory stonowane, będące przede wszystkim tłem (i to doskonałym) dla bardziej wyrazistych i energetycznych barw. Szarość, która jest tak modna i uniwersalna - zwłaszcza w skandynawskim designie - będzie podstawą w kuchniach roku 2020. Kolory te są szczególnie popularne w Japonii, która również przepada za tymi barwami. Szczegóły: Kuchnia w stylu japońskim. Szare meble kuchenne będą bardzo popularne. Mogą być stosowane w kuchniach projektowanych na zamówienie, podobnie jak białe. Można je również wykorzystać do wizualnego powiększenia małych przestrzeni. Natomiast bardzo popularny będzie brąz w wersji umbra, który jest bardzo ciepłym odcieniem. Kolor ten doda kuchni ciepła i przytulności. Brązowe meble kuchenne można z łatwością sparować z modnymi kolorami ziemi.

Czarny - modny kolor w 2020 r.

Czerń w kuchni? Kto by pomyślał... Czerń będzie najbardziej widoczna w takich akcesoriach jak ekspres do kawy, toster, lodówka czy piekarnik. Doskonale sprawdzi się również jako kolor zastawy stołowej, np. wazonów, ozdobnych figurek czy zegarków. Będzie głównym elementem w kuchni, a do tego pięknie komponuje się z drewnem (na przykład czarne fronty z drewnianym blatem). Naturalne drewno doda przestrzeni ciepła i przytulności, a czerń wydobędzie z niej elegancję. Kuchnia na zamówienie świetnie wygląda w tym ponadczasowym kolorze. Ostatnio mieliśmy do czynienia z aranżacją małej kuchni w Sosnowcu, ponieważ nasi klienci mieli bardzo specyficzne wymagania. Okazało się, że jasne meble kuchenne, oraz czarny blat, idealnie wpasowały się w małą przestrzeń. Stworzyli modną skandynawską aranżację wykorzystując dodatki z metalu, miedzi i szkła z refleksami świetlnymi.

O trendach na 2020 rok, w tym o japaningu i lastryko przeczytasz tutaj: Kuchnie 2020 - trendy!

Złoto i miedź

Miłośnicy miedzi, a także wystroju ze złotym akcentem, mają szczęście, mimo że już o tym mówiliśmy. Te kolory są wymieniane jako najpopularniejsze dla kuchni 2020. Można sobie wyobrazić, że będzie to złota era. Zwłaszcza jeśli masz kuchnię z błyszczącymi akcesoriami, takimi jak sztućce, czajniki i uchwyty wykonane z miedzi lub garnki.

Róże - Modne kolory do kuchni 2020 r.

Róż będzie nowym modnym kolorem do kuchni w 2020 roku, który spodoba się miłośnikom stylu glamour. Preferowany jest ten stonowany. Doda to aranżacji odrobinę romantyzmu. Nie jest rozpraszający i nie rzuca się w oczy, dlatego jest świetnym kolorem do wykorzystania na ścianach. Świetnie wygląda w stylu boho, retro, skandynawskim i angielskim. Może być również stosowany jako kolor dodatków. Najlepiej wygląda w wersji glamour, czyli czerni i złocie. W innych zestawieniach bez problemu tworzy piękne pary z ciemną szarością, nasyconym granatem, butelkową zielenią (w tym nowym trendem 2020 roku - neo-miętą). Można go sparować z dowolnym motywem kwiatowym (np. kwiecistą tapicerką na zasłonach czy krzesłach).

Czerwony nasycony

W końcu przyszedł czas na przedstawienie perełki: nasyconej czerwieni. Kolor ten doskonale nadaje się do ożywienia wnętrz i dodania im energii. Najlepiej stosować go na ścianach lub jako dodatki. W tych miejscach czuje się najlepiej, ponieważ może wyróżniać się na tle pozostałych. To kolor, który przełamie aranżacyjną nudę i pobudzi apetyty największego zjadacza w rodzinie!

Już teraz wprowadzamy do naszych projektów kolory 2020, aby wszystkie aranżacje, które zaprojektujemy w przyszłym roku były zgodne. Sosnowiec to miasto, w którym czujemy się jak w domu, jeśli chodzi o aranżację mieszkań. W niektórych kolejnych projektach zobaczymy, że wracamy do tego miasta! Wiele wskazuje na to, że choć przekroczyliśmy już trendy kolory do kuchni 2020, to kolejna dekada kryje dla nas wiele niespodzianek. Więcej informacji o kolorach w kuchni znajdziecie na stronie Kolory w kuchni - galeria.

Bądźcie gotowi na kuchnię!

Pobierz najlepsze projekty kuchni