Nawet jeśli w kuchni znajduje się zmywarka, zlew jest niezbędny. Służy on praktycznemu celowi, ale może być również wykorzystany do dekoracji pomieszczenia. Istnieje wiele opcji zlewozmywaków dostępnych u producentów, dzięki czemu łatwo jest znaleźć taki, który spełnia Twoje potrzeby i świetnie wygląda w kuchni. Możesz również zostać przytłoczony różnorodnością dostępnych zlewów. Niektóre zlewy mają tylko jedną komorę. Można mieć ociekacz lub nie. Bez lub z otworem do podłączenia baterii. Który z nich powinieneś wybrać?

Zlewozmywaki stalowe

Zlewozmywak ten jest wciąż bardzo popularny. Jest popularny ze względu na niską cenę i uniwersalność. Dostępnych jest wiele wykończeń. Najpopularniejszym wyborem jest stal Zlewy z gładkim wykończeniem. Ma pewne wady, takie jak możliwość poplamienia i łatwego zarysowania gąbką drucianą. Zlewozmywaki z wykończeniem szczotkowanym wymagają mniejszej pielęgnacji. Choć ich powierzchnia wydaje się nierówna, w rzeczywistości jest całkowicie gładka. Bardzo popularne jest również wykończenie lniane. Ma ono szorstką powierzchnię, która odpycha plamy. Mikrolen ma delikatną fakturę, która jest prawie niewidoczna, co czyni go eleganckim i łatwym do czyszczenia.

Zlewozmywaki granitowe

Zlewy granitowe zastępują w nowoczesnych kuchniach zlewy stalowe. Wyglądają świetnie i można je dopasować do każdej kuchni dzięki szerokiemu wyborowi kolorów. Zlewozmywaki granitowe nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Zlewy granitowe mogą być bardzo drogie. Ceny nie schodzą poniżej 400 złotych. Najdroższe, oferowane przez renomowane marki mogą sięgać nawet kilku tysięcy.

Zlewozmywaki kompozytowe

Zlewy kompozytowe mogą być bardziej przystępną cenowo alternatywą dla zlewozmywaków granitowych. Do ich produkcji używa się kwarcu. Zlewozmywaki kompozytowe są bardziej elastyczne niż granitowe, ponieważ zawierają więcej żywicy poliestrowej. Zlewozmywaki kompozytowe są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Choć zlewozmywaki kompozytowe wyglądają prawie jak granitowe, mogą ulec uszkodzeniu przez drobne zarysowania. Zlewozmywaki kompozytowe nie są tak atrakcyjne jak droższe modele.

Wybór odpowiedniego zlewu nie powinien opierać się na jego atrakcyjności wizualnej. Najważniejszą rzeczą w zlewie jest jego praktyczna funkcja. Modele z ociekaczami są najlepsze do kuchni, w których dużo się gotuje. Powinny one posiadać co najmniej dwie komory. Jeśli często jadasz na mieście i nie masz dużo naczyń do zmywania, to wszystkie te funkcje mogą nie być konieczne.