Czy możliwe jest posiadanie kuchni bez stołu? To właśnie przy kuchennym stole odbywają się najważniejsze rozmowy. W dzieciństwie dzieliło się pierogami babci i odrabiało lekcje przy dźwiękach, jakie wydawało gotowanie. Niestety w małych pomieszczeniach często nie ma miejsca na stół. Istnieją sprytne rozwiązania tego problemu. Czym one są?

Mała kuchnia bez stołu jadalnego

Mała kuchnia bez stołu często wynika z mniejszej przestrzeni lub konieczności przeniesienia kuchni do mniejszego pomieszczenia, aby uczynić je bardziej przestronnym. Firmy zajmujące się projektowaniem kuchni mają wiele rozwiązań. Nawet jeśli masz małą kuchnię, to i tak będzie można cieszyć się wygodnym jadaniem. Oto szczegóły:

Do kuchni - stół rozkładany

Masz ograniczoną ilość miejsca w kuchni na mały stół, ale tęsknisz za większym, bo często wpadają do Ciebie znajomi? Stół składany to najlepszy wybór. Możesz wybierać spośród modeli, które mają opuszczany blat lub które skrywają dodatkową część. Meble te mogą być również przydatne w małych pomieszczeniach, ponieważ często zawierają szuflady i schowki.

Wysuwany blat do kuchni

Wysuwany blat wykonany z... to innowacyjne rozwiązanie. W jaki sposób jest to możliwe? Na blacie roboczym znajduje się dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać do jedzenia. Jest też nóżka, która po wysunięciu zapewnia stabilność. To sprytne rozwiązanie jest praktycznie niewidoczne po złożeniu (a jest tak pomocne).

Wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna może być wielofunkcyjna. W zależności od rodzaju wyspy, może ona pomieścić zlewozmywak lub płytę indukcyjną, albo blat roboczy. Można też wykorzystać ją jako zastępczy stół do jedzenia, odrabiania lekcji i innych celów. pod nią można zostawić miejsce na nogi lub stołki barowe. Wysuwany blat, który jest wykonany z wyspy kuchennej to kolejna opcja na projekt kuchni.

Parapet

Parapet zastępuje stół, zwłaszcza jeśli jest szeroki lub stosunkowo wysoki. Nie powinien pod nim znajdować się kaloryfer. Dzięki temu pozostanie miejsce na stołki. Nawet mała kuchnia bez stołu może stać się dzięki temu rozwiązaniu przytulna. Romantyczna kolacja z widokiem na miasto to świetny sposób na relaks we własnym domu.

Stoły przymocowane do ściany

Modnym rozwiązaniem są składane blaty mocowane do ściany. Takie blaty świetnie sprawdzają się w małych kuchniach lub wynajmowanych mieszkaniach. Blaty są przymocowane do ściany i można je wyciągnąć w razie potrzeby za pomocą jednego pociągnięcia. Do kompletu można dodać także krzesła segmentowe. Mogą być one kolorowe, na przykład, aby dodać akcent dekoracyjny.

Top of the line

Wydziel na jednej ścianie przedłużenie blatu lub wkomponuj w niego węższy stół, jeśli w kuchni nie ma wystarczająco dużo miejsca. Stworzy to efekt przypominający bar, zwłaszcza jeśli blat będzie nieco wyższy od reszty zabudowy. Takie rozwiązania można wymusić, urządzając wąską kuchnię w bloku z wielkiej płyty. To przykład na to, jak można uzyskać nowoczesne projekty kuchni. Często odwiedzamy Sosnowiec. Naszym zadaniem było przedłużenie blatu w kuchni zabudowanej, ale bez dolnych szafek. Blat został przekształcony w stół. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, dodaliśmy do blatu półki do przechowywania przypraw i innych akcesoriów kuchennych.

Kuchnia bez stołu, ale stół w Twojej jadalni lub salonie.

Nie ma znaczenia, czy Twój salon jest otwarty na kuchnię, czy też masz w domu jadalnię. Możesz wtedy przenieść stół kuchenny do jadalni. Ten projekt został opisany w naszym artykule: Kuchnia z salonem i jadalnią. Jedna z opcji, które zaproponowaliśmy powyżej, może być dla Ciebie najlepsza, jeśli Twoją preferencją jest picie porannej kawy w kuchni.