Wiele mieszkań ma problem z małymi kuchniami w blokach bez okien. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy wychowali się w czasach PRL-u. Jakie są pewne triki, które można zastosować, aby rozjaśnić i powiększyć kuchnię? Jakie są niektóre przepisy, które można wykorzystać, aby kuchnia poczuła się bezpieczniej? Mamy kilka propozycji!

Mała kuchnia w bloku, bez okna. Jakie ściany i jakie meble?

Unikaj ciemnych kolorów, ponieważ przytłoczą ślepą kuchnię. Na ściany wybierz jasne kolory - biel, kość słoniową lub ecru, subtelne szarości lub pastele. Jeśli podłoga nie jest wystarczająco jasna, możesz nadać jej kolor drewna, który nada wnętrzu przytulności. Zdjęcia i opisy kolorowych aranżacji dostępne są tutaj: Kolory w kuchni - zdjęcia. Mała kuchnia bez okien i w bloku również pokocha jasne lakierowane meble. Zwiększy to wizualnie jasność i wielkość pomieszczenia. Plusem będzie również kredens z witryną lub przeszkleniem. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów: Jak wkomponować starszy kredens? Możesz wzmocnić efekt, oświetlając je taśmami LED, ale omówimy to w dalszej części artykułu. Ważne jest, aby wszystkie meble w małej kuchni były funkcjonalne. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń. Dowiedz się więcej o funkcjonalnych kuchniach: Funkcjonalna kuchnia w bloku. Możliwe jest stworzenie zabudowy w kształcie litery L lub U. Wynika to z faktu, że grzejnik znajduje się w kuchni. Zresztą nie jest on potrzebny, gdyż wystarczy ciepło z gotowania.

Jak wentylować kuchnię bez okna w bloku?

Należy pamiętać o prawidłowej wentylacji w małych kuchniach w blokach bez okien. Kuchnia to miejsce, w którym zmieniająca się temperatura, wilgoć, para wodna i tłuszcz mogą skraplać się na meblach i ścianach. Aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, należy zamontować kratkę wentylacyjną. Dobrym pomysłem będzie kratka , lub podcięcie, jeśli kuchnia ma drzwi. Można też zastanowić się, co można zrobić zamiast drzwi kuchennych, aby zwiększyć przepływ powietrza do innych pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem jest również okap kuchenny. Powinien on mieć wersję wyciągową do wymiany powietrza. Inną opcją jest pochłaniacz z filtrem węglowym. Może on nie wystarczyć, jeśli często gotujesz. Możesz również użyć przenośnego pochłaniacza wilgoci, jeśli dużo gotujesz.

Kuchenka gazowa lub elektryczna w kuchni, która nie ma okna?

Najlepsi projektanci kuchni zalecają ,aby w małej przestrzeni, jaką jest kuchnia w bloku, zastosować kuchenkę elektryczną, czyli płytę grzewczą. Będzie to łatwiejsze niż korzystanie ze szkodliwych spalin. Dodatkowo w wytycznych do instalacji znajdują się wytyczne dotyczące obszaru, na którym można zainstalować urządzenia gazowe. Oto jaka jest różnica między płytą elektryczną a płytą indukcyjną i jak wybrać tę właściwą.

Jakie jest najlepsze oświetlenie do małej kuchni w bloku bez okna?

W kuchni, która nie znajduje się w bloku powinieneś zainstalować oświetlenie wieloźródłowe. Oprócz głównego światła powinieneś umieścić dodatkowe lampy. Najlepsze lampy to ciepłe, żółte światło. Naśladuje ono promienie słoneczne w pomieszczeniu, które nie posiada okna. Szczególnie warto je umieścić nad stołem lub blatem roboczym. Ciemną kuchnię rozjaśnią kinkiety i oprawy halogenowe . Wnętrze będzie wydawało się bardziej przestronne i komfortowe. Jedna z naszych ostatnich realizacji miała miejsce w Krakowie. To właśnie w małej ślepej kuchni zamontowaliśmy znane, lubiane oświetlenie w podwieszanym dachu. Pomieszczenie miało wysoki sufit. Zachwycający efekt aranżacyjny subtelnie oświetlonego sufitu powiększył powierzchnię kuchni i optycznie ją powiększył. W tym artykule pokażemy, jak można urządzić małe, a czasem nawet niewielkie kuchnie w blokach: Nowoczesne małe kuchnie w bloku.

Inne rozwiązania: Mała kuchnia w bloku, bez okien

Kuchnia w przedpokoju jest często wykorzystywana do urządzenia małej kuchni w bloku, w którym nie ma okna. Rozwiązaniem może być przeniesienie kuchni do innego pomieszczenia. Jeśli masz taką możliwość. Inną opcją jest wyburzenie sąsiedniej ściany. Jest to najpopularniejsza opcja, jeśli chodzi o projektowanie kuchni. My ostatnio wyburzyliśmy ścianę w Krakowie i połączyliśmy ją z naszą kuchnią. Efekty? Rezultat. Piękny projekt kuchni, który obejmuje salon i jadalnię. Klienci mogą teraz cieszyć się wspólnym gotowaniem w nowym, większym pomieszczeniu. Przypominamy, że w małej kuchni można zrezygnować ze stołu i znaleźć inny sposób na spożywanie posiłków. Możliwa jest kuchnia bez stołu. Dostosujemy projekt do Państwa potrzeb.

Dopasowanie małej kuchni do mieszkania w bloku, w którym nie ma okna, może być trudne. Na szczęście jest to łatwe do rozwiązania. Stosuje się je zarówno w mieszkaniach, jak i w apartamentach. Wykorzystujemy je również do tworzenia typowych projektów kuchni na wynajem krótkoterminowy lub długoterminowy. Wystarczy kilka sprytnych trików i można przekształcić nawet najmniejszą przestrzeń w miejsce zachęcające do gotowania i pieczenia oraz pełne aromatycznych zapachów. Pomożemy Ci zaprojektować kuchnię tak, aby była jak najbardziej funkcjonalna.