Nowoczesne kuchnie 2019 to coś więcej niż moda i wygoda. To funkcjonalne rozwiązania, które usprawnią gotowanie i uprzyjemnią rozrywkę. Jak wygląda nowoczesna kuchnia w 2019 roku? Oto kilka rozwiązań, które chętnie wykorzystalibyśmy w Waszych (Naszych) kuchniach. W tym roku kuchnie będą jeszcze piękniejsze! Jeśli nie widzieliście naszego poprzedniego postu, który daje zapowiedź roku 2019 i ogólnie podstawowych trendów w projektowaniu, przejdźcie tutaj: 2019 Kitchen Design Trends.

Artykuł o trendach na rok 2020 jest już dostępny! Zapraszamy do zapoznania się z nim tutaj: kuchnie 2020 - trendy!

Szafki typu cargo

Być może doświadczyłeś uczucia, że chcesz sięgnąć na dno szafy. Wyciągasz więc wszystkie przedmioty i tworzysz chaos. Nadszedł czas, aby położyć temu kres! System szafek typu cargo składa się z kombinacji półek i koszy, które można wyciągnąć jednocześnie po pociągnięciu za uchwyt. Dzięki temu łatwo jest zobaczyć całą zawartość szafki. Nowoczesne kuchnie są idealne dla szafek typu cargo. Widzieliśmy je w akcji i uwielbiamy je. Trzeba też wspomnieć o ich dodatkowych zaletach, cichym, płynnym otwieraniu i zamykaniu oraz regulowanej wysokości. Szafki te można podzielić na wysokie cargo, które służy przede wszystkim do przechowywania żywności, oraz niskie, które wykorzystuje się na cięższe butelki, garnki, naczynia itp.

Jedna z naszych kuchni posiada takie szuflady ?

Organizery do kuchni

Warto zainwestować w funkcjonalne szuflady, które można wyposażyć w organizery, które są praktyczne i spełnią potrzeby nowoczesnych kuchni 2019. Pomagają one nie tylko utrzymać porządek, ale także ułatwiają szybkie odnalezienie wszystkich przedmiotów i maksymalne wykorzystanie przestrzeni w szufladzie. Można segregować zarówno sztućce, jak i artykuły spożywcze oraz garnki czy ubrania dzięki systemom podziału.

Jak funkcjonują nowoczesne kuchnie w 2019 roku: segregacja odpadów

Nawet jeśli nie uważasz się za "super eko", segregowanie odpadów jest dziś często wymogiem. Według firm projektujących kuchnie, nie sprawi to żadnego kłopotu, jeśli umieścisz ins i b ins do sortowania odpadów w swoich szufladach. Szuflady te często posiadają dodatkowe przegródki, które można wykorzystać do przechowywania środków czystości. Jest to świetny sposób na ekoedukację całej rodziny i pomoc w dostosowaniu się do nowoczesnych trendów kuchennych. Dobrym sposobem na radzenie sobie z resztkami jedzenia z kuchni jest umieszczenie młynka w zlewie . To skutecznie miele resztki i zapewnia, że nie ma nieprzyjemnych zapachów . Oto kilka wskazówek dotyczących segregacji śmieci w kuchni.

Fronty bez uchwytów

Nowoczesne kuchnie 2019 są minimalistyczne, często z uchwytami. W jaki sposób otwierać szuflady? Istnieją trzy główne sposoby otwierania szuflad. Pierwszym z nich jest system click, kolejnym - złożona powierzchnia, a także elektryczne otwieranie dotykowe. Ostatnia metoda jest świetna, jeśli nie jesteś w stanie otworzyć szuflady z powodu brudnych rąk. Taką szafkę można otworzyć poprzez naciśnięcie kolanem na front, a zamknąć poprzez pchnięcie. W nowoczesnych kuchniach 2019 wprowadzono fronty bez uchwytów, które pozwalają na bezpieczniejsze i sprawniejsze poruszanie się. Szafki górne, otwierane od góry wahadłowo, ułatwiają dostęp do znajdujących się w nich produktów.

Nie znajdziemy tu zewnętrznych uchwytów wystających z obudowy.

Stół z szufladami i wysuwanymi blatami

Małe przestrzenie utrudniają projektowanie kuchni. Nowoczesne kuchnie 2019 oferują wiele opcji maksymalizacji przestrzeni. Należą do nich wysuwane blaty i stół, który można łatwo wyciągnąć z szuflady, gdy tylko jest potrzebny. Ukryte blaty w kuchni były tematem osobnego artykułu. Można go znaleźć tutaj: Ukryty blat w kuchni. Podobne rozwiązanie znalazło się w przypadku deski do prasowania. Jest to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ można ją przenosić z jednego rogu do drugiego, o czym przekonaliśmy się. Narożne szafki obrotowe i szuflady w kuchni, np. z zamontowaną karuzelą lub systemem, który można łatwo rozbudować, pozwolą zaoszczędzić miejsce.

Chowane gniazda blatowe

Koniec z brzydkimi gniazdkami elektrycznymi i stosem przewodów, które pod nimi biegną. Nowoczesne kuchnie 2019 wykorzystują chowane gniazda blatowe. Nie tylko świetnie wyglądają, ale także zapewniają bezpieczeństwo i funkcjonalny odstęp (np. ukrycie ich przed dziećmi).

Co oferują nowoczesne kuchnie 2019 w zakresie sprzętu AGD?

W nowoczesnych kuchniach 2019 nie sposób pominąć sprzętu AGD. Warto wspomnieć o tych rozwiązaniach technologicznych.

# Piekarniki z nowoczesnym systemem sterowania

Nowoczesne kuchnie 2019 posiadają wiele urządzeń i są w stanie pozbyć się gałek. Możesz wyświetlać przepisy na ekranie swojego piekarnika, naciskając kilka przycisków, jeśli zabraknie Ci pomysłów na obiad. Dzięki inteligentnemu systemowi sterowania, Twój piekarnik może powiedzieć Ci, jak długo pozostaje, a następnie wydać sygnał dźwiękowy, gdy skończy gotować.

# Lodówka pokazująca swoją zawartość

Projektanci lodówek umożliwili przeglądanie i wyświetlanie zawartości lodówki przed jej otwarciem . Jest to w dążeniu do oszczędzania energii elektrycznej. Praktycznym rozwiązaniem są lodówki, które posiadają wytwornicę lodu. Jest to szczególnie przydatne dla niespodziewanych gości i gorącej pogody. System "no freeze" jest kolejnym praktycznym rozwiązaniem dla lodów ek. Ponieważ szron nie osiada na ich ścianach, nie ma konieczności ich rozmrażania. szuflady są świetne zarówno do powolnego rozmrażania, jak i błyskawicznego chłodzenia.

# Indukcyjna płyta kuchenna, która gotuje dokładnie dla Ciebie

Masz dość czyszczenia kuchenki pokrytej naczyniami? Modern Kitchens 2019 jest tutaj, aby pomóc. Wykryje, kiedy Twoje jedzenie się zagotuje i w tym momencie zmniejszy ciepło, zapobiegając ucieczce z patelni. Zadba również o to, aby temperatura i ciepło utrzymywały się tylko w miejscu, w którym znajduje się garnek. Zwiększy to bezpieczeństwo podczas gotowania.

# Grillowanie przez cały rok

Tęsknicie za grillowaną kiełbasą przez cały rok? Proszę bardzo. Nowoczesne Kuchnie 2019 mają grill elektryczny, więc zawsze będziesz miał ją pod ręką. Nie jest do tego potrzebna dobra pogoda, rozpałka czy węgiel. Potrzebujesz jedynie gniazdka elektrycznego, jedzenia i towarzystwa.

# Maszyna do robienia waty cukrowej

Możesz spełnić marzenia swojego dziecka (zapewne także swoje), zapewniając mu dostęp do prawdziwych słodyczy. Maszyny do robienia waty cukrowej są ostatnio wielkim hitem i pojawiają się nawet w supermarketach w przystępnych cenach. Można się świetnie bawić za niewielkie pieniądze, a nawet zrobić własną!

Nowoczesne kuchnie 2019 to miejsca, w których chce się przebywać. Nic dziwnego, że istnieje tak wiele funkcjonalnych rozwiązań, które sprawią, że Twoja kuchnia stanie się kulinarnym arcydziełem.

Polecamy również inne posty na temat trendów w kuchniach 2019. Można je znaleźć w zakładce Trendy 2019, gdzie znajdziecie wszystko, co bezpośrednio dotyczy tego roku. Polecamy post o tym, że kolory są? Modne - tekst o kolorach znajdziecie tutaj: Modne kolory w kuchni 2019. Warto do niego zajrzeć, bo w 2018 roku zaszło kilka zmian. Spodziewamy się zobaczyć więcej pastelowych projektów kuchni, a także kuchni w ciemnych kolorach. Ten tekst przyda się każdemu, kto szuka inspiracji dla tego pomieszczenia w swoim domu. Zalecamy, abyś w tym roku wziął udział przynajmniej w jednym z nich, ponieważ wydarzenia takie jak targi kuchenne 2019 będą odbywały się w różnych częściach Polski i nie tylko. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wydarzenia: Targi kuchenne 2019.

Jeśli masz jakieś pytania, jesteśmy do dyspozycji.

Bądź kuchnią! :*