Nie jest łatwo przekształcić stary dom w nowoczesne wnętrza. Często niemożliwe jest przekształcenie starego domu w nowoczesne wnętrza. O wiele łatwiej jest zburzyć dom niż odbudować go od podstaw. Co jednak zrobić, gdy się uprzemy?

Sprawdź, w jakim stanie jest stara przestrzeń

Dobrym pomysłem jest, abyś rozejrzał się po pomieszczeniu, zanim zaczniesz snuć jakiekolwiek plany lub wykonywać jakiekolwiek prace. Projektant kuchni może Ci pomóc, jeśli nie jesteś w stanie zbadać wnętrza fachowym okiem. Najlepiej ocenić obecny wygląd kuchni, instalację, grubość ścian (jeśli to konieczne). Należy również sprawdzić podłogi, czy nie uginają się i nie wymagają wymiany. Jeśli kuchnia przez jakiś czas była nieaktywna, warto sprawdzić ściany, czy mają wystarczającą izolację i czy nie są zawilgocone.

Planowanie przebudowy kuchni w starym domu

Chociaż projektowanie kuchni może być czasochłonnym zajęciem, profesjonalna pomoc ułatwi realizację wymarzonego wnętrza. Remodeling starego domu może często kosztować więcej niż koszt budowy nowego. Po wykonaniu wstępnej inspekcji pomieszczenia i podjęciu decyzji o remodelingu, trzeba będzie stworzyć plan działania. Po zakończeniu wstępnej inspekcji można przejść do szczegółów dekorowania wnętrza. W kuchni podczas generalnego remontu najlepiej wyznaczyć trzy strefy: czystości, przechowywania i gotowania. Najlepiej zachować jak najmniejsze odległości, aby umożliwić łatwe poruszanie się po pomieszczeniu.

Generalny remont pomieszczeń w starszym domu

Stworzenie nowoczesnej kuchni w starszym budynku może być trudne. W przeszłości materiały używane do budowy domów były często ograniczone w jakości i łatwo dostępne. Stare pokoje są często małe i mało funkcjonalne. Pokoje te były ogrzewane piecami kaflowymi, które są usuwane ze starych budynków. Wiele osób idzie za radą projektanta kuchni i przerabia piece na kominki z otwartym paleniskiem. Czasami z pomieszczenia trzeba usunąć ściany lub fragmenty ścian. Stare domy często wymagają wymiany instalacji hydraulicznej i elektrycznej. Poprawi to funkcjonalność i zapewni większe bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu.

Pomysły na zupełnie nową kuchnię w starszym domu

Świetnym pomysłem jest wzięcie elementów ze starej kuchni i umieszczenie ich w nowoczesnej przestrzeni. Możesz nadać kuchni rustykalny charakter, zachowując jednocześnie oryginalny wystrój wnętrza. Możesz również wykorzystać stare akcesoria, takie jak wazony, serwetki i elementy zasłon. Możesz również odnowić krzesła i szafki w zależności od ich obecnego stanu. Tego typu inspiracje są szczególnie przydatne w przypadku starych domów, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pomogą one zachować rodzinną, niepowtarzalną atmosferę i tradycje.

Posiadanie nowoczesnej kuchni w starszym domu jest możliwe, ale wymaga starannego planowania, dużo pracy i fachowej porady projektanta kuchni. Efekt końcowy i funkcjonalność remontu wnętrza dostarczy wiele satysfakcji, mimo włożonego wysiłku.