Istnieje wiele opcji na wiszącą półkę nad wyspą kuchenną. Dodaje ona piękne wykończenie aranżacji, a także jest bardzo funkcjonalna. Poznaj zalety półki wiszącej w kuchni, dowiedz się, jak ją zaaranżować i jak bezpiecznie przymocować ją do sufitu.

Czy warto powiesić półkę nad wyspą kuchenną?

Wiszące półki nad wyspą kuchenną to świetne rozwiązanie, które polecamy przy projektowaniu kuchni. Oferuje ono wiele korzyści, które można wykorzystać w każdym domu.

  • Pozwala na uzyskanie funkcjonalnej przestrzeni, szczególnie w małych i niestandardowych rozmiarach kuchni.
  • To miejsce do przechowywania akcesoriów do gotowania, naczyń kuchennych i innych sprzętów kuchennych, takich jak garnki czy zioła. Przedmioty te można mieć pod ręką podczas gotowania i innych zadań.
  • Jest to artystyczny element wystroju wnętrza. Wisząca półka zaaranżowana w stylu kuchni podkreśli jej styl . Wyeksponowane na półce dekoracje, ozdoby i rośliny (np. butelki lub wino) będą również świetną ozdobą.
  • To świetne miejsce na umieszczenie oświetlenia nad blatem. Wiszące półki można wyposażyć w oświetlenie takie jak lampki czy paski ledowe. Dzięki temu uzyskamy dodatkowe oświetlenie wyspy kuchennej oraz przytulny efekt, szczególnie w kuchniach otwartych na część dzienną.
  • Półki wiszące nad wyspami kuchennymi można wykorzystać jako element działowy w kuchniach, które są połączone z częścią dzienną.

Jak dopasować półkę wiszącą do aranżacji wyspy kuchennej?

Ważne jest, aby półka wisząca nad wyspą kuchenną pasowała do ogólnej aranżacji wnętrza. Najpopularniejsze są czarne metalowe półki z elementami drewna. Stanowią one świetny akcent do wielu dostępnych projektów kuchni loftowych. Są też bardzo lekkie i nie przytłaczają wizualnie wnętrza. Bardzo modne są również drewniane półki w skandynawskim minimalistycznym stylu. Można je połączyć z listwą LED i roślinami doniczkowymi, aby stworzyć w kuchni przytulną atmosferę.

Wisząca półka nad wyspą kuchenną może być wykorzystana w każdej aranżacji wnętrza. Półka ze złotymi i miedzianymi elementami będzie świetnie wyglądać we wnętrzach glitzy, natomiast półka drewniana lub vintage sprawdzi się w ustawieniach rustykalnych lub tradycyjnych. Wisząca półka umieszczona nad wyspą kuchenną stworzy spójną aranżację w Twoim domu.

Jak powiesić półkę nad wyspą kuchenną?

Nadszedł czas na zaprojektowanie kuchni. Zastanów się, gdzie i jak powiesić półkę nad wyspą. Aby ułatwić montaż lampy lub taśmy LED nad wyspą, przeprowadź przewody. Aby półka była bezpieczna w użytkowaniu, ważne jest jej zamocowanie. Mebel montuje się zazwyczaj za pomocą odpowiednich wkrętów do ścian, dopasowanych do materiałów, z których wykonany jest sufit. Pinio Kuchnie oferuje profesjonalny montaż, dzięki czemu możesz być pewien mocnego mocowania na długie lata.

Wisząca półka nad wyspą w kuchni to świetny element aranżacyjny. Podkreśli styl wnętrza i może służyć do przechowywania lub eksponowania akcesoriów. Pinio to profesjonalna firma zajmująca się projektowaniem kuchni.