Tęsknisz za królewską kuchnią? Cenisz sobie luksus, wysoką jakość i elegancką estetykę w aranżacji wnętrz? Być może masz awersję do nudnych i banalnych rozwiązań wnętrzarskich. Kuchnia urządzona w królewskim stylu z nowoczesnymi akcentami to właściwy wybór. Pokażemy Ci, jak dobrać kolory, meble i dodatki, aby stworzyć kuchnię w pałacowym stylu.

Współczesna kuchnia w stylu królewskim

W nowoczesnej kuchni królewskiej w jej centrum znajduje się stół. Jest on głównym miejscem. Powinien to być duży, solidnej jakości stół z drewna. Sercem domu jest stół, przy którym mogą gromadzić się domownicy i goście. Jest to propozycja na miarę współczesności. Stół jadalny nie był elementem charakterystycznym dla dawnych kuchni w stylu królewskim. Pamiętajmy, że kuchnia służyła służbie do przygotowywania posiłków. Nie była dostępna dla mieszkańców zamku. W jadalni znajdował się stół.

Wyspa kuchenna w stylu królewskim

Nowoczesny projekt kuchni królewskiej zawiera wyspę kuchenną. Odpowiednio zaprojektowana i wykonana podkreśla wyjątkowość i rozmach królewskiej aranżacji. Kluczem jest dobór odpowiednich materiałów i wykończeń. Marmury, złote detale i egzotyczne rzeźbione drewno. Wyspa może być wykorzystana jako centralny punkt kuchni, jeśli brakuje w niej stołu.

Królewskie meble kuchenne

Meble kuchenne w stylu Royal są solidnie wykonane, mają efektowne fronty, zachwycają prostotą w konstrukcji z drobiazgową ornamentyką . Całość tworzy uporządkowaną symetryczną zabudowę, która wprowadza do wnętrza ład i splendor. Najczęściej fronty są w jednym kolorze. Mogą też mieć unikalne gałki i ozdobne frezowane ramki. Mogą być wykonane z ceramiki, kości słoniowej, srebra lub innego materiału, który wybiorą właściciele.

Królewskie kolory do kuchni

Kuchnie w stylu królewskim charakteryzują się jasnymi kolorami, które kojarzą się z luksusem. Tworzą one ład i harmonię oraz sprawiają wrażenie, że wszystko jest czyste. Biel, kość słoniowa, wanilia i delikatne pastele to najpopularniejsze kolory. Podłogi wykonuje się z solidnego kamienia wysokiej jakości (obecnie bardziej popularne są płytki, które mają fakturę kamienia), drewna lub tzw. łupka, który jest trwałą skałą naturalną. Alternatywą są podłogi winylowe, które lepiej opierają się wilgoci.

Akcesoria do królewskiej kuchni

Wystrój kuchni w stylu królewskim to pięknie ułożone bukiety w wazonach z żywych kwiatów. Charakterystyczna jest bateria kuchenna. Wykonana jest zazwyczaj w mosiężnych, lub złotych kolorach i ma klasyczny (retro) kształt. Królewska kuchnia jest ozdobiona starannie przemyślanymi dekoracjami . Okna zdobią firanki i zasłony, a ściany obrazy, dekoracje , a czasem pojawia się też lustro w stylowej ramie. Do dyspozycji jest również okazały okap. Przypomina on angielski kominek i często jest bogato zdobiony lub stylizowany.

Oświetlenie w stylu królewskim

Oświetlenie w kuchni odzwierciedla ekskluzywność stylu królewskiego. Wspaniałe główne lampy są często umieszczone w centralnej części sufitu. Kryształowy żyrandol to kolejny przykład. Istnieje wiele opcji oświetlenia: blat kuchenny, przestrzeń nad wyspą i szklane witryny. Oświetlenie boczne jest wystarczające do oświetlenia obszaru wokół stołu, jeśli żyrandol nie wisi nad nim. Oświetlenie jest wymagane w strefie jedzenia. Przy stole muszą stanąć świeczniki - wysokie, strzeliste i wieloramienne.