Wiele osób narzeka na wielkość swojego mieszkania w bloku. Znajdziemy tam małe pokoje, wąskie korytarze i malutkie łazienki. Połączenie części dziennej i kuchennej nie zwiększymetrażu, ale sprawi, że mieszkanie będzie można lepiej dostosować do swoich potrzeb, a pomieszczenia będą wydawały się większe i bardziej przestronne.

Projekt kuchni z częścią dzienną w bloku - kuchnia otwarta czy odgrodzona?

Przy projektowaniu kuchni w bloku należy zastanowić się, czy aneks kuchenny będzie wizualnie oddzielony od salonu. Można zdecydować się na podział pomieszczeń za pomocą niepełnej ścianki działowej lub wyspy kuchennej, regału na książki czy sofy z wysokim oparciem. Opcja otwarta pozwala nam stworzyć jedną przestrzeń, która w równym stopniu funkcjonuje w obu strefach. Dzięki temu jednak wszystkie czynności kuchenne będziemy widzieć z salonu.

Jak sprawić, aby wnętrze było spójne w mieszkaniu w bloku: Projekt kuchni z częścią dzienną -.

Połączenie strefy dziennej i kuchennej tworzy jedno pomieszczenie. Dobrym pomysłem jest urządzenie aneksu w harmonii z resztą wnętrza. Ważne jest, aby wybrać kolor ścian . Ważne jest, aby pomalować je na ten sam lub co najwyżej podobny kolor. Można również zastosować taką samą podłogę w obu pomieszczeniach np. płytki, panele, czy terakotę. Gładkie szafki z jasnymi frontami są lepsze, aby aneks był mniej zauważalny Przy projektowaniu kuchni i salonu należy wziąć pod uwagę potrzeby użytkowników. Podczas planowania należy zastanowić się, czy potrzebujemy więcej miejsca w kuchni, czy w salonie.

Projektowanie kuchni i salonu w bloku - Z czego zrezygnować?

Często usuwany jest pokój, który służył dziecku do łączenia pomieszczeń. Jeśli rodzice dzielą z dzieckiem sypialnię lub jeśli mieszkanie jest większe, dzieci będą dzielić jedno pomieszczenie, zamiast mieć własne pokoje. Inną opcją jest pozostawienie sypialni. Można wybrać narożnik lub duże łóżko z funkcją spania, albo rozkładaną sofę. Jest to opcja mniej komfortowa.

Zaprojektowanie kuchni z salonem w bloku to problem.

Otwierając kuchnię na część dzienną należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Po pierwsze, aneks musi mieć wszystkie funkcje, jakie posiada pełnowymiarowa kuchnia. Musi być miejsce na podstawowy sprzęt AGD i blat roboczy. Ważne jest, aby przy wyborze sprzętu AGD wziąć pod uwagę, jak bardzo są one ciche i jak nie przeszkadzają w innych pomieszczeniach. Dobrym pomysłem jest też sprawny pochłaniacz, który zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zapachów po całym mieszkaniu. (Pisaliśmy o tym tutaj). Nie zapominajmy o bałaganie, który towarzyszy przygotowywaniu posiłków. W zamkniętej kuchni zostają brudne naczynia. W otwartej kuchni wszystko jest "na widoku", co może przeszkadzać.

Połączenie kuchni i salonu ma zalety społeczne. Gospodarz lub gospodyni będą mogli wchodzić w interakcje z gośćmi w salonie podczas przygotowywania przekąsek, nawet podczas imprezy.