Spiżarnia była chłodnią, która służyła jako miejsce do przechowywania żywności, która mogła się zepsuć. Obecnie spiżarnia służy do przechowywania żywności i przetworów. Może być również wykorzystana do przechowywania małych urządzeń, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca w kuchni. Najlepiej, aby spiżarnia znajdowała się w kuchni lub w głównym pomieszczeniu. Jak ją zgrabnie ukryć, by nie musieć wpatrywać się w słoiki we wnęce? Zaprojektowanie kuchni, w której mieści się spiżarnia, nie jest łatwym zadaniem. Te pomysły pokażą ci, jak ukryć spiżarnię w kuchni, aby mogła być używana jako uzupełnienie kuchni.

Drzwi przesuwne

W przypadku małych kuchni, ukrycie spiżarni za drzwiami przesuwnymi może być świetną opcją. Normalne drzwi wymagają aranżacji pomieszczenia w taki sposób, aby można było je otworzyć. Drzwi przesuwne nie zajmują zbyt wiele miejsca i nie rzucają się w oczy. Dobrze nadają się również do kuchni o ograniczonym układzie. Dzięki drzwiom przesuwnym zawsze można mieć dostęp do zawartości spiżarni. Co ważne, drzwi przesuwne występują w wielu stylach, dzięki czemu można je dopasować do wystroju kuchni.

Wejście ukryte w zabudowie

Jest to najbardziej innowacyjne rozwiązanie, ponieważ ukrywa wejście do spiżarni w zabudowie kuchennej. Sprawdza się to niezależnie od tego, czy spiżarnia jest alkową czy większym pomieszczeniem gospodarczym. Drzwi pozostaną niewidoczne, jeśli będą wykonane z tego samego materiału i w tym samym stylu co reszta. To sprytne ukrycie spiżarni w kuchni jest idealne dla minimalistycznych kuchni.

Wysoka szafka

Jest to świetne rozwiązanie, jeśli nie masz miejsca na stworzenie w kuchni alkowy, która może być wykorzystana jako spiżarnia lub oddzielny obszar. Szafy użytkowe są często bardzo duże, a układ półek pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Szafy te stają się coraz bardziej wyposażone w system cargo. W jego skład wchodzą kosze, szyny, półki, relingi i inne pojemniki, które ułatwią przechowywanie i utrzymanie porządku w sypialni. System ten ma tę zaletę, że można wysunąć zawartość całej szafy, co ułatwia dostęp do niej.

Za zasłoną

Zasłona może ukryć spiżarnię w każdej kuchni, bez względu na jej wielkość. Ważniejszy jest jej styl. Zasłona kuchenna inspirowana stylem rustykalnym lub skandynawskim będzie świetnie wyglądać w przestrzeni urządzonej w tym stylu. Zasłona doda kuchni ciepła i komfortu. Zasłona pozwoli zaoszczędzić miejsce i doda pomieszczeniu charakteru.