Duże zmiany w projekcie kuchni można wprowadzić przy zakupie domu lub remoncie mieszkania. Dobry plan to podstawa, gdy tylko ma się środki, zapał i chęć do pracy. Zaprojektowanie kuchni nie jest łatwym zadaniem. Dostępnych jest wiele źródeł inspiracji. Możesz zapytać rodzinę i przyjaciół o pomysły lub przejrzeć najnowsze trendy w projektowaniu kuchni. Co jest najbardziej uwielbianym wyborem miłośników piękna i funkcjonalności?

Projektowanie kuchni - styl skandynawski coraz bardziej popularny!

Wiele osób marzy o kuchniach skandynawskich. Są one pełne światła i przestronne. Dominuje w nich jasne drewno i czysta biel. To przypadek, w którym nieco surowy design idzie w parze z funkcjonalnością. W przypadku wnętrz w skandynawskich klimatach niezbędny jest przemyślany projekt i duża ilość praktycznych schowków, szafek i szuflad. W skandynawskiej kuchni świetnie wygląda naturalny kamień i szkło. Często wykorzystuje się je do akcentowania ścian lub blatów roboczych.

Piękna rustykalna kuchnia zawsze będzie w modzie!

Choć żyjemy w XXI wieku, rustykalny wystrój nie wyjdzie z mody. Miłośnicy drewna i mosiądzu będą chcieli urządzić swoją kuchnię w tym otoczeniu. Nie musisz od razu kupować antyków - możesz stworzyć drewniane szafki z klasycznymi akcentami i dodać stylowe dodatki, takie jak stylizowany okap lub mosiężne okucia, czy miedziane uchwyty. Jasne i ciepłe kolory mogą stworzyć spokojną atmosferę. Możesz użyć pasteli żółci, miodowego brązu, a także akcentów w zieleni i lawendzie. Należy pamiętać, że kuchnie rustykalne nie wymagają rezygnacji z nowoczesnego wyposażenia. W rzeczywistości urządzenia z XXI wieku mogą być zintegrowane z tradycyjną zabudową tak, aby tworzyły harmonijną całość.

Styl loftowy dla każdego!

Loftowy klimat zyskuje coraz większą popularność. Andy Warhol mieszkał w domu, który był utrzymany w industrialnym klimacie. Nie musisz przeprowadzać się do magazynu lub budynku poprzemysłowego, aby skorzystać z rozwiązań w stylu loft. Wystarczy, że zaprojektujesz swoją kuchnię z odpowiednimi akcentami. Należy do nich wyeksponowanie cegieł na ścianach. Niestety, jest to możliwe tylko dla mieszkańców domów wykonanych z ceramiki lub kamienic. Inni mogą wykorzystać kamienne płytki odwzorowujące klasyczne pustaki lub inne surowe materiały, które nadadzą wnętrzu industrialny charakter. Kluczowe są tu proste meble, ale powinny one nieco przypominać wyposażenie fabryczne. Oznacza to stalowe elementy, dużo kątów prostych i odrobinę surowej prostoty. Idealne są otwarte kuchnie loftowe, podobnie jak w projektach amerykańskich. Właściciele kuchni zamkniętych nie powinni jednak rezygnować ze swoich marzeń. Dobrze skonstruowana i zaprojektowana kuchnia może stworzyć oszałamiający efekt, który będzie dumą i radością każdego właściciela domu.