Czasami jest to czynnik decydujący. Projekt kuchni - czasem o wyborze konkretnego rozwiązania i projektanta może zadecydować jego cena. Nie trudno wyobrazić sobie, że każdy ma kuchnię marzeń. Nie bądźmy jednak nierealni! Czasem trzeba z czegoś zrezygnować, ale zdrowy rozsądek zawsze jest dobry. W projektowaniu kuchni również.

Kuchnie na zamówienie są ograniczone naszą wyobraźnią i portfelem. Nawet jeśli takie projekty nie zawsze są przystępne cenowo, nie oznacza to, że powinniśmy rezygnować z marzeń, jeśli mamy ograniczone zasoby pieniężne. Czasami możemy obniżyć koszt mebli kuchennych, konsultując się z projektantami i zamówić naszą wymarzoną kuchnię za ułamek kosztów. Co możemy zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie zachować piękną i funkcjonalną kuchnię?

Zobacz, ile kosztuje projekt kuchni 2020!

Projekt kuchni - cena szkła vs. cena plastiku

elementy meblowe wykonane ze szkła cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób preferujących nowoczesny wystrój kuchni. Najczęściej wybierane jest barwione, które pozwala na uzyskanie jednolitych powierzchni o mocnych, nasyconych kolorach, a także jest odporne na działanie wody. Tradycjonaliści wolą przezroczyste, aby wyeksponować najbardziej emblematyczne naczynia i garnki. Podczas gdy szklane wstawki wyglądają świetnie, może to również zwiększyć koszt mebli na zamówienie. Nawet jeśli projekty mebli kuchennych mogą być piękne, koszt przeważy nad wszystkim. Jeśli masz ograniczone fundusze, lepiej będzie, jeśli wybierzesz inne materiały.

Jakie inne opcje są dostępne?

Najpierw zastanówmy się, czy naprawdę potrzebujemy "widzieć, co jest w" gablocie lub witrynie. Jeśli nie, to może lepiej zainwestować w drewnianą lub metalową kasetkę. Jeśli chodzi o fronty kuchenne, polecamy zapoznać się z naszym tekstem na temat ich rodzajów Fronty do szafek kuchennych - które wybrać? Będziemy w nim omawiać różne rodzaje frontów oraz alternatywy dla szkła. Projektowanie szafek kuchennych - Cena może być również niższa, jeśli zdecydujemy się na uzyskanie przejrzystości za pomocą jego plastikowych alternatyw. Plastik jest bardziej przystępny i bezpieczniejszy niż szkło.

Płyta laminowana (MDF), lite drewno

Zastosowany materiał to kolejny czynnik, który może wpłynąć na koszt mebli kuchennych. Lite drewno jest najbardziej popularne i modne, ale jest to również najdroższy materiał. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na rodzaj drewna. Ceny mogą nas zaskoczyć, gdy zakładamy, że projekt mebli kuchennych jest wyjątkowy. Ceny mogą być wysokie w przypadku gatunków egzotycznych. Jednak nawet jeśli gatunek jest rodzimy, nie gwarantuje to niskich kosztów. Nie podajemy dokładnych kwot, ponieważ cena za surowiec waha się i zależy od miejsca jego występowania oraz (bądźmy szczerzy) od umów z dostawcami.

Warto rozważyć płytę MDF (czyli Medium Density Fibreboard). Tę płytę można kupić w wielu rodzajach, o różnej jakości i cenach. Zazwyczaj jednak będzie kosztować o połowę mniej niż drewno . drewno laminowane jest jednym z najbardziej przystępnych materiałów stolarskich. Jest również odporne na uszkodzenia mechaniczne i występuje w różnych fakturach i kolorach. Nie gromadzi ładunków elektrostatycznych, więc nie przyciąga kurzu. Jest to popularny materiał na meble kuchenne i można go wykorzystać do obniżenia kosztów mebli kuchennych.

Szafy cargo, półki obrotowe, szuflady i przegrody

Szafy cargo umożliwiają wysuwanie zawartości na specjalnych szynach. Dzięki temu masz szybki dostęp do przechowywanych w nich potraw, akcesoriów i naczyń. Na blogu mamy artykuł, który wyjaśnia wady i zalety związane z szafkami cargo. Obrotowe półki czy przegrody w obrębie szuflad mogą sprawić, że kuchnia będzie lepiej zorganizowana i bardziej użyteczna. Wszystkie te elementy mogą zwiększyć koszt mebli kuchennych. Jeśli masz napięty budżet, lepiej się ich pozbyć.

Projektowanie mebli kuchennych na wymiar

Gdy mamy już ogólne pojęcie o rodzaju mebli kuchennych na zamówienie, które chcielibyśmy, możemy rozpocząć proces projektowania mebli kuchennych na zamówienie. Kluczowe jest zmierzenie przestrzeni, a następnie umieszczenie mebli. ADG, które będą w Twojej zabudowie muszą być mierzone nieco inaczej, ale tak samo. Oto kilka wskazówek, jak zaprojektować meble kuchenne: Projektowanie mebli kuchennych na zamówienie. Pamiętaj, że blaty i fronty powinny pasować do siebie w spójności lub kontraście. Zawsze jednak powinno być "jakieś" hasło przewodnie. Wysokie szafki kuchenne mogą ukryć nierówny sufit, a błyszczące fronty wniosą światło. Ciepło i piękno impregnowanego drewna podkreśli przestrzeń.

Przykład jednego z naszych projektów kuchni można zobaczyć tutaj: Projekt kuchni Katowice Pełen nowoczesności i klasyki. Bez problemu możemy oszacować koszt podobnego projektu kuchni, jeśli się spodoba. Znając powierzchnię i cenę materiałów, możemy również oszacować ilość potrzebnego materiału. Ważne jest, aby korzystać ze sprawdzonych rozwiązań.

Projekt mebli kuchennych nie musi pochodzić z zewnątrz.

Należy wspomnieć o innych elementach, które wchodzą w skład projektowania mebli kuchennych. Ceny prestiżowych uchwytów wykonanych z wyjątkowych materiałów mogą być zaskakujące dla niejednej osoby. Za plastikowe czy proste metalowe zapłacimy mniej. Więcej zapłacimy za te z metalu lub tworzywa sztucznego, np. wykonane z kości słoniowej (są tacy klienci), czy ozdobione grawerami.