Kuchnia w stylu angielskim to świetna alternatywa dla modnej kuchni w stylu skandynawskim. Kuchnia w stylu angielskim spodoba się każdemu, kto kocha światło, elegancję i jasne kolory. Jak urządzić ją zgodnie z jej zasadami?

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim

Paleta jasnych kolorów jest tym, co wyróżnia kuchnię w stylu angielskim. Należą do nich kość słoniowa, wanilia i ecru. Wnętrze to powinno mieć dużo zakamarków, jak również szczelin, takich jak skrytki, szuflady, otwierane szafki. Powinny być one drewniane, zaprojektowane w stylu angielskim, z subtelnymi zdobieniami i listwami. Meble angielskie charakteryzują się różnorodnymi schowkami, przegródkami i porcelanowymi zwieńczeniami. Częstym elementem są również wykonane z niej, zwłaszcza mosiężne gałki meblowe. Okap jest często centralnym punktem stylu. Jest to proste urządzenie, które można przekształcić w element dekoracyjny o wyglądzie kominka. W stylu angielskim nie występują wyspy kuchenne. Pełni ona wiele funkcji: może być centrum kuchni, jak również blatem roboczym lub stołem.

Źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com/

Kuchnia w stylu angielskim - akcesoria

Projekty kuchni w stylu angielskim proponują niezwykle stylowe dodatki. Nie brakuje tu zasłon, bieżników, obrusów, a nawet ręczników kuchennych w subtelne kwiaty lub kratkę. Częstym elementem dekoracyjnym są gliniane wazony ustawione na parapecie, a w nich wyhodowane świeże zioła. Dodatkiem w stylu rustykalnym do angielskiej kuchni jest zegar ścienny oraz zastawa stołowa. Dobrą opcją są również tace i półmiski z uchwytami, które mają motywy kwiatowe. Można pokusić się o wybór żyrandoli z wysokiej jakości granitowymi blatami lub kryształami, jeśli chcemy dodać blasku i elegancji kuchennym aranżacjom. Świetnym pomysłem do małych kuchni są szklane szafki z oświetleniem LED, które optycznie powiększą przestrzeń.

Mała kuchnia w sielskim stylu angielskim

Kuchnie w stylu angielskim z jednej strony wyglądają elegancko , ale charakteryzują się przytulną, komfortową atmosferą. Drewniane dodatki w jasnych kolorach, koronkowe obrusy, poduszki na krzesła oraz ceramiczny wazon z polnymi kwiatami i ziołami przypadną do gustu miłośnikom stylu rustykalnego. Opcją może być również powieszenie suszonych wianków z ziół lub kwiatów. Miłośnicy stylu romantycznego mogą również szukać inspiracji w kwiatowych wzorach w pastelowych kolorach lub w kratkę.

Biała kuchnia w angielskim stylu kolonialnym

Styl angielski często kojarzy się z subtelnymi wzorami kwiatowymi, często szkocką kratą, oraz jasnymi meblami, dekoracjami i ścianami. Kolory te optycznie powiększą małą kuchnię, jednocześnie dodając jej ciepła i przytulności. Wzór kolonialny to świetne źródło inspiracji dla osób kochających oryginalne aranżacje. Powstał on w XIX wieku w brytyjskich koloniach położonych w Afryce, Indiach i Australii. Obfitują one w egzotyczne dodatki, takie jak blaty z kości słoniowej, nietypowe elementy z drzewa, jak heban, czy zastawa stołowa z nutą masy perłowej. Angielska kuchnia kolonialna może być urządzona w podstawowych, jasnych kolorach, takich jak brąz, zieleń czy ciemna czerwień.

Źródło zdjęć: https://pl.pinterest.com/

Kuchnia w stylu angielskim ma wiele twarzy. Pokochają ją ci, którzy uwielbiają styl industrialny, rustykalny, egzotyczny i klasyczny. Ten ostatni, zwłaszcza gdy sparuje się go z metalem lub szkłem.