Beton to najlepszy materiał do wnętrz przemysłowych. Ale to nie jedyna rzecz, w której beton znajduje zastosowanie. Staje się on coraz bardziej popularny w nowoczesnych projektach kuchni. Może to być zwykły beton lub jego imitacja. Ostatnio w kuchni króluje beton architektoniczny. Opinie na ten temat są różne. Który typ wybrać?

Do jakich wnętrz można zastosować beton w kuchni?

Beton na ścianie w kuchni doskonale pasuje do minimalistycznych wnętrz, które są bardziej industrialne w stylu. Beton można spotkać w aranżacjach tradycyjnych, retro i glamour, ale to nie jedyny sposób wykorzystania betonu.

Jakim rodzajem betonu jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny to najpopularniejszy rodzaj betonu na ściany kuchni. Wykonuje się go poprzez natryskiwanie mieszanki betonowej do form. Dzięki temu na betonie można stworzyć dowolną fakturę lub wzór. Beton nie musi być tylko szary. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na zabarwienie betonu za pomocą specjalnych pigmentów.

Rodzaje betonu stosowane na ścianę w kuchni.

Najpopularniejszy dziś beton architektoniczny na ścianę kuchni występuje w trzech formach:

Tynki i masy dekoracyjne

Najlepiej nakładać je za pomocą szpachli. Jest to najpopularniejsze, najszybsze i najtańsze rozwiązanie. Występują w różnych kolorach, które można dopasować do wystroju kuchni. Często jest to imitacja betonu i na żywo wygląda gorzej niż na zdjęciach.

Płyty dekoracyjne i panele

Za ich pomocą można stworzyć wymarzoną kuchnię. Występują w wielu rozmiarach i fakturach. Ich wadą jest trudność w uzyskaniu jednolitych efektów pod względem tonacji i odcieni kolorów, wytrzymałości mechanicznej, nadmiernej kruchości. Można tego uniknąć zwracając baczną uwagę na beton użyty do wykonania ściany w kuchni, a także na opinie jego producenta.

Beton za szalunkiem

Beton powstaje poprzez wlanie betonu do szalunków, a następnie ich usunięcie. W ten sposób powstaje efekt końcowy betonu. Często jest to odwzorowanie deskowania. Należy pamiętać, że proces ten ma swoje minusy.

Beton w kuchni - opinie - korzyści

Beton w kuchni opinie są bardzo zróżnicowane. Jako zalety betonu często wymienia się jego wytrzymałość i trwałość. Może on nadać niepowtarzalny wygląd wykończeniom wnętrz. Jest również odporny na zarysowania od brudu , wodę, promienie słoneczne. Idealnie nadaje się do kuchni, które wymagają specyficznych warunków. Beton daje wiele możliwości aranżacyjnych. Może być stosowany zarówno w ciepłych, jak i chłodnych wnętrzach, w zależności od połączenia kolorów i materiałów. Jego surowa faktura tworzy niepowtarzalny kontrast z wszelkimi dekoracjami czy kolorowymi formami.

Beton w kuchni - Jakie są Wasze przemyślenia, jakie są wady, a czego unikać?

Beton w kuchni jest krytykowany ze względu na swoją dużą wagę. Ważą one od 10 do 50 kg. Aby móc je zamontować, wymagają ścian, które wytrzymają spore obciążenie. Jednak te masywne płyty zapewnią większą izolację od hałasów z innych pomieszczeń i przechodzenia dźwięków z kuchni. To będzie plusem.

Beton w kuchni, nie tylko na ścianę.

Beton może być użyty do każdej części ściany, ale warto o tym wspomnieć. Beton to trwały materiał, który można wykorzystać na blaty kuchenne i zlewy.

Beton na ścianę w kuchni może mieć bardzo różne opinie. Warto rozważyć je wszystkie i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie - najlepiej z pomocą doświadczonego projektanta kuchni.