Holandia jest domem dla najwyższych na świecie mieszkańców. Prawie każdy posiada rower, a kraj jest pełen wiatraków, tulipanów i innych cudów natury. Ma też naturalne akcenty, które skrywa kuchnia w stylu holenderskim. Jak ją urządzić

Inspiracje i kolory do kuchni w stylu holenderskim

Prostota, przytulność oraz połączenie tradycji z nowoczesnością to główne hasła stylu holenderskiego. Czerpie on wiele inspiracji z modnych dziś skandynawskich projektów. Co je łączy? Łączy je zamiłowanie do naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy skóra. Styl ten jest szczególnie atrakcyjny, ponieważ duże okna zapewniają mnóstwo światła i wrażenie przestrzeni. Otwarte kuchnie mogą być połączone z salonem.

Kuchnia w stylu holenderskim - naturalne materiały

Kuchnia w stylu holenderskim wygląda na niedokończoną dzięki naturalnym materiałom. To złudzenie jest jednak fałszywe, ponieważ wszystko w środku jest dobrze zaplanowane i zorganizowane. drewno jest głównym materiałem dojrzewania. często jest w stanie surowym, z którego wykonuje się meble, podłogi i elementy dekoracyjne. Nowoczesny i inspirowany miejskim życiem, szeroko wykorzystywany jest również metal jak również beton. Styl holenderski jest świetny dla miłośników ekologii, ponieważ w aranżacjach można wykorzystać przedmioty z recyklingu.

Kuchnia w stylu holenderskim - meble

Kredens Wiele osób ma go jeszcze ze swojego dzieciństwa. Ten duży i stylowy mebel był podstawą w kuchniach dziadków. Dziś wraca do mody i jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej holenderskiej kuchni. Kredensy to praktyczny mebel, który można wykorzystać w wielu miejscach. Zazwyczaj wykonane są z połączenia drewna i szkła, są bardzo użyteczne. Można w nich przechowywać stylowe naczynia, ceramiczne i wszelkie akcesoria do kuchni. Kolejne meble w stylu holenderskim wykonane są przede wszystkim z drewnianych i solidnych materiałów, jak np. dębowe stoły kuchenne. Kształty mebli holenderskich (jak i całego stylu) są proste, ale funkcjonalne, pojemne, funkcjonalne i solidne. Mają one służyć przez wiele lat w niezmienionym stanie.

Kuchnia w stylu holenderskim - akcesoria

Styl holenderski znany jest z szerokiej gamy dodatków, zwłaszcza tych wykonanych z naturalnych materiałów. Bez trudu można znaleźć ceramiczne i haftowane serwetki, plecione i skórzane ozdoby oraz szklane wazony . W kuchni w stylu holenderskim powinny znaleźć się charakterystyczne białe kubki z niebieskimi wzorami. Do tej aranżacji należą również naklejki ścienne, oraz fototapety. Są one zazwyczaj ozdobione motywacyjnymi tekstami, sentencjami, lub innymi kombinacjami liter. W stylu holenderskim powszechne jest również rękodzieło. Styl ten podkreśla naturalność oraz zamiłowanie narodu do oryginalności i tradycji. Holendrzy znani są również z braku firanek i zasłon w oknach. Dzięki temu wprowadzają do wnętrz więcej światła i zwiększają ich przestronność.

Kuchnia w stylu holenderskim to świetny wybór dla każdego. Jest połączeniem tradycji i nowoczesności, wyróżnia się solidnością, jasnością i przestronnością. Posiada wszystkie wygody, których potrzeba w mieszkaniu.