Hygge to duński sposób na znalezienie szczęścia. Ta skandynawska koncepcja podkreśla komfort i przytulność we wszystkich dziedzinach życia. Nie może jej zabraknąć we wnętrzu domu. Wpłynie to na wszystkie zmysły i sprawi, że poczujesz się zrelaksowany. Jak osiągnąć hygge w domu?

Hygge Co to jest.

Duńczycy od wielu lat są jednym z najszczęśliwszych narodów na świecie. Według niektórych, hygge jest tym, co uczyniło ich szczęśliwymi. Koncepcja ta mówi, że należy być zadowolonym z tego, co się ma, cieszyć się codziennością, spędzać czas z bliskimi i relaksować się w błogich chwilach. Skandynawski klimat sprawia, że dom jest dla mieszkańców Danii ostoją i bezpieczną przystanią. Jest to miejsce, w którym ludzie spędzają dużo czasu. Wystrój wnętrz powinien to odzwierciedlać.

Meble kuchenne w stylu hygge

Hygge to sposób na zaprojektowanie kuchni, która uprzyjemnia codzienne życie. Meble w hygge są proste, ale bardzo stylowe. Często są wykonane w jasnych, stonowanych kolorach lub geometrycznych kształtach. Drewno i naturalne akcenty to najcenniejsze materiały w hygge. Idealne są drewniane meble, podłogi i akcesoria wykonane z ekologicznych materiałów.

Akcesoria do kuchni w stylu hygge

Duńczycy uwielbiają gotować i jest to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Hygge to także dzielenie się odpowiedzialnością za gotowanie i cieszenie się chwilą. W Danii bardzo popularne są słodycze, zwłaszcza te ręcznie robione. Pomaga to odpocząć od szkoły lub pracy podczas jedzenia. Projektant kuchni może pomóc Ci zdecydować, jakie akcesoria są najlepsze dla konkretnej przestrzeni. Ceramiczne i ręcznie wykonane akcesoria są idealne, takie jak kubki do zaparzenia ulubionego napoju lub wazony wypełnione świeżymi ciętymi kwiatami. Możesz dodać inne przytulne akcenty, takie jak zasłony, serwetki lub poduszki na krzesła.

Oświetlenie kuchni w stylu Hygge

Hygge to sposób na dużo światła i stworzenie pięknej atmosfery. Można to osiągnąć dodając światło do pomieszczenia (na przykład oświetlenie punktowe nad blatami kuchennymi) lub stawiając lampiony i świece na parapecie. Ważne jest, aby światło było zmiękczone i niezbyt jaskrawe. Zapewni to komfort, zwłaszcza w porze deszczowej. Po pieczeniu i gotowaniu w kuchni można odpocząć w fotelu i cieszyć się blaskiem zapalonych świec.

Jak wprowadzić hygge do swojego domu?

Możesz cieszyć się hygge każdego dnia, jeśli zmienisz swoje codzienne nawyki. Po pierwsze, wygospodaruj czas dla siebie i swoich bliskich. Znajdź radość w codziennych czynnościach i codziennych rzeczach. Dobrym pomysłem jest włączenie dzieci i przyjaciół w hobby, gotowanie czy sprzątanie. Najlepiej odłączyć telefon, komputer czy telewizor, aby się zrelaksować. Projektant kuchni pokaże Ci, jak rozmieścić urządzenia elektroniczne w obrębie mieszkania, aby zachować komfortową strefę. Przytulności mieszkaniu dodadzą także miękkie, ciepłe koce i świece, sentymentalne zdjęcia czy kwiaty z ogrodu.