Istnieje tak wiele opcji na układy kuchenne, że może to być przytłaczające. Jednym z problemów są fronty szafek w Twojej kuchni. Jaki rodzaj frontów wybrać, aby stworzyć funkcjonalną i piękną kuchnię w swoim domu?

Jakie rodzaje frontów są dostępne dla szafek kuchennych?

Opinii i frontów jest wiele. Warto przyjrzeć się zebranym opiniom na temat różnych powierzchni. Jakie są najpopularniejsze wybory?

Drewniane fronty kuchenne

Drewniane fronty kuchenne są chętnie wybierane. Wyjątkowy efekt wykończenia i przytulność to niewątpliwie ich atuty. Fronty do szafek kuchennych - jakie drewno wybrać? Do wyboru masz dąb, świerk i jawor. Możesz je dopasować do wystroju kuchni dzięki ich naturalnej kolorystyce. Fronty drewniane można łatwo obracać, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych wzorów na meblach poprzez dodanie zarysowań lub postarzanie ich, czy tworzenie różnych kolorów.

Kuchnie Pinio wykonuje fronty drewniane do szafek kuchennych

Matowe fronty i płyty, które wyglądają jak drewno

Płyty drewnopodobne wykonane z materiału MDF są alternatywą dla naturalnego drewna. Mogą być wykonane w różnych kolorach i wzorach, a także z efektem połysku/matu. Mogą również tworzyć jednolity wzór lub powierzchnię, co jest niemożliwe w przypadku drewna. Materiał MDF na fronty szafek kuchennych - jakie wybrać? Opcji na fronty kuchenne jest wiele.

Fronty foliowe do szafek kuchennych z czego wybierać

Są mniej odporne na działanie promieni słonecznych i wilgoci niż inne rodzaje tkanin, ale nadal są stosunkowo niedrogie.

Lakierowane fronty do szafek kuchennych - co wybrać?

Są bardziej odporne na wysoką temperaturę i wilgoć, ale są bardziej podatne na zarysowania czy odciski

Matowe fronty do szafek kuchennych - co wybrać

Są praktyczne, ponieważ nie pozostawiają odcisków palców, a dzięki braku połysku dodają harmonii i spokoju w kuchni.

Nowoczesne fronty do szafek kuchennych ze szkła i stali

Na nowoczesne fronty szafek kuchennych polecamy szkło i stal. Stal to bez wątpienia najtrwalszy materiał. Fronty ze stali nierdzewnej są nie tylko piękne, ale również odporne na wilgoć . Fronty do szafek kuchennych - Jakie szkło wybrać? Choć mleczne jest neutralne, nie można przez nie zobaczyć. Przezroczyste to zaprzeczenie zawartości szafek. Kolorowe to... kolorowe ???? Nie jest to rozwiązanie dla każdego. Szkło jest eleganckie i sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour. Jest bardziej podatne na uszkodzenia.

Fronty do szafek kuchennych - jaka opcja lakierowana czy akrylowa?

Jedno z najczęstszych pytań dotyczy tego, jaki rodzaj frontów do szafek kuchennych wybrać: akrylowy czy lakierowany. Lakierowane fronty szafek kuchennych były bardziej powszechne jeszcze kilka lat wstecz. Akryl sprawił, że przemysł meblarski stał się bardziej nowoczesny. Czym różni się ten materiał od innych? Jest szybszy w aplikacji, co oznacza, że meble mogą być dostarczone w krótszym czasie. Jest również niezwykle odporny na wysokie temperatury . Nie zmienia koloru z upływem czasu. Zarówno akryl jak i lakierowanie dają powłokę dobrej jakości. Dodatkowo meble akrylowe nie wymagają wykończenia krawędzi mebli. Dzieje się tak dlatego, że powłoka akrylowa jest widoczna z boków.

Szafki kuchenne z frontami lakierowanymi - Projekt i wykonanie kuchni Pinio

Fronty szafek kuchennych - połysk czy mat?

Na temat frontów do szafek kuchennych można znaleźć wiele wątków. Opinie są dość zróżnicowane. Warto rozważyć te wskazówki i przede wszystkim zastanowić się, jaki priorytet ma w Twojej kuchni. Być może warto umieścić obok siebie dwa różne rodzaje frontów, aby zwizualizować ich role w projekcie kuchni.

Kuchnie Pinio projektuje i wykonuje fronty matowe do szafek kuchennych

Które fronty powinieneś wybrać? Wszystko zależy od osobistych upodobań i aranżacji mieszkania. Trzeba jednak pamiętać, że fronty kuchenne nie są niczym szczególnym i będą nam służyć przez wiele lat.