Istnieje wiele opcji dla pomysłów na ścianę w kuchni. Można wybierać spośród tapet, cytatów motywacyjnych czy płytek ceramicznych. Te i inne rozwiązania są tym, co oferujemy dzisiaj, a my dzielimy się naszymi spostrzeżeniami. Oto niektóre z naszych najlepiej ocenianych i najbardziej udanych opcji na ścianę stołu.

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne od wielu lat są najczęściej wybierane na ściany w kuchni. To niedrogie rozwiązanie, które jest odporne na kuchenne warunki i łatwe do utrzymania w czystości. Nie ma w tym nic dziwnego. Szeroki wybór kolorów i wzorów dostępnych w płytkach pozwala na wiele opcji. Ułatwia również stworzenie kuchni na zamówienie, która jest bezpieczna i praktyczna dla zwierząt domowych i dzieci. Płytki mogą być również stosowane, gdy stół jest małą wyspą kuchenną, która otacza kuchnię w kształcie litery L lub C.

Beton i kamień do celów architektonicznych

W nowoczesnych projektach kuchni królują ściany z cegły i betonu architektonicznego. Dzieje się tak za sprawą loftowego designu i stylu skandynawskiego, który jest hitem ostatnich lat. Kamień natomiast można wykorzystać w aranżacjach, które mają w sobie nutkę klasyki i glamour. Jest bardzo wytrzymały i odporny na zarysowania, wilgoć, temperaturę itp. Jest drogi, choć efektowny. Można wybrać tańszą alternatywę, np. imitację konglomeratu, zwaną też kamieniem syntetycznym, lub kamienny fornir. O kamiennym fornirze w kuchni pisaliśmy.

Spieki kwarcowe

Spieki kwarcowe to wyjątkowy rodzaj płytek lub płyt. Te duże kawałki nazywane są spiekami kwarcowymi. Mogą one naśladować kamień lub inną naturalną strukturę. Są mocne, trwałe i niezwykle eleganckie. Więcej o ich właściwościach można przeczytać na naszym blogu: Piaski kwarcowe do kuchni. Ściana przy stole będzie natomiast chronić żywność i otarcia od obuwia. Ta funkcjonalna kuchnia będzie świetnym dodatkiem do każdego bloku lub domu z dziećmi.

Fototapeta do kuchni

Fototapeta to jedno z najpopularniejszych rozwiązań pomysłów na ścianę stołu kuchennego. Oferuje on wiele opcji. Możesz wybrać swój ulubiony widok. Dzięki temu aranżacja kuchni może być jeszcze piękniejsza. Fototapeta może być łatwo czyszczona. Nowoczesne tapety oferują szeroki wachlarz opcji!

Farba do kuchni

Farba jest jedną z najbardziej opłacalnych i najszybszych opcji dla pomysłów na ścianę stołu kuchennego. Jest to również najtańszy sposób, aby nadać kuchni niepowtarzalny wygląd przy niskich kosztach. Wybierz emulsję, która ma wysoką odporność na plamienie, mycie i farbę ceramiczną. Widzieliśmy, że ściany kuchenne uwielbiają się brudzić. Możesz stworzyć niepowtarzalny efekt wizualny, malując ścianę kuchenną przy swoim stole na zupełnie inny kolor niż reszta pomieszczenia. Widzieliśmy, że to działa dobrze i jest znacznie bardziej opłacalne niż użycie płytek w kuchni. Zobacz przykłady zestawień kolorystycznych na zdjęciach: Kolory do kuchni.

Duży zegar do kuchni byłby świetnym sposobem na połączenie tego, co praktyczne i przyjemne. Taki duży zegar zajmowałby 1/3 ściany. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób mających problemy z punktualnością.

Lastryko wraca do mody i to dobrze. Terrazzo nie jest nudne ani brzydkie. Można je umieścić na ścianie, aby kuchnia stała się bardziej współczesna i żywa. Nawet nudna aranżacja może od razu stać się ciekawa. Lastryko w kuchni: Więcej informacji.

Boazeria

Boazeria często kojarzy się z PRL-em. Jednak współczesna boazeria drewniana wygląda świetnie ! Jest uwielbiana za różnorodność kolorów i rodzajów, a także nieregularne rozkłady słojów. Łatwo zauważyć, dlaczego działa dobrze z pomysłami na ścianę stołu kuchennego. Jednak naturalne drewno nie lubi wilgotnych warunków. Należy je zabezpieczyć i potraktować specjalnym impregnatem. Wtedy zostanie nagrodzone wieloma dekadami trwałości, zachwycając Cię swoim pięknem i dodając przytulności do Twojego pokoju.

Inspirujące cytaty

Inspirujące cytaty na ścianę w kuchni będą strzałem w dziesiątkę dla wielu rozmarzonych dusz. Twoje motto życiowe czy myśli o rodzinie? Nie ważne co to jest, umili Ci poranki z filiżanką lub dwiema kawy i wieczory spędzone nad dodatkową pracą.

Chalkboard lub magnetyczna tablica

Tablica kredowa w kuchni może być prawdziwą gratką nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich, którzy uwielbiają ciągłe bazgranie. Jedna ze ścian została pomalowana farbą kredową u naszych klientów w Krakowie. Po kilku miesiącach mieszkańcy podzielili się z nami swoimi ulubionymi cytatami, zadaniami do wykonania i listami miłosnymi. Było to również ich ulubione miejsce do przechowywania list zakupów i do robienia przepisów na owsiankę. Czy jesteś uczulony na kredę? Na tablicy magnetycznej możesz powiesić wszystko, co chcesz. To także opcja dla mieszkań/domów, które mają kuchnię z salonem lub jadalnią. Dzięki tablicy dzieci mogą się bawić podczas gdy rodzice gotują.

Ulubione zdjęcia

Kuchnia to miejsce, w którym rodziny mogą prowadzić częste rozmowy i spożywać wspólne posiłki. Jest ona sercem rodziny i powinna być bardziej podkreślona. Na kuchennej ścianie możesz wyeksponować ulubione zdjęcia z wakacji lub rodzinnych spotkań, czy wspomnienia z dzieciństwa. Możesz je powiesić na tablicy korkowej, magnetycznej lub na ścianie z ramkami (o różnych kształtach). Dzięki nim poprawisz sobie humor, nawet w najtrudniejsze poranki.