Ważne jest, aby wybrać styl projektowania kuchni. W zależności od Twojego gustu i projektu reszty domu, masz możliwość stworzenia romantycznej, rustykalnej lub funkcjonalnej przestrzeni. Wybór odpowiednich kolorów jest ważny niezależnie od preferencji stylu. Jakie są najlepsze kolory dla kuchni? Jakie są najnowsze trendy w modzie?

Meble kuchenne w jasnych kolorach, które zawsze są praktyczne

Kuchnia to przestrzeń, w której kluczowa jest funkcjonalność. Dlatego w wielu kuchniach meble i zabudowy są w jasnych kolorach. Dlaczego tak jest? Po pierwsze, meble w jasnych kolorach sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa i czystsza. To świetny sposób, aby uczynić kuchnię bardziej wydajną i bezpieczniejszą do gotowania. Moderniści kochają biel, ale zbyt wiele z niej może sprawić, że kuchnia poczuje się sterylnie. Możesz tego uniknąć stosując dwie sprawdzone metody: albo zrezygnujesz z bieli i wybierzesz umeblowanie w kolorze kremowym lub ecru, albo przełamiesz biel innymi kolorami. Nowoczesne domy znane są z tego, że sprzyjają silnym kontrastom. Białe fronty z czarnymi uchwytami i blatami tworzą harmonię i przyjemny efekt estetyczny. Coraz popularniejsze staje się budowanie zabudów w oparciu o jasne gatunki drewna lub lakierowane płyty o pastelowych kolorach, takich jak jasnoniebieski, zielony czy beżowy.

Meble kuchenne w ciemnych kolorach nadają elegancji

Przez długi czas ciemne kolory były zarezerwowane dla biur. Jednak kolory w ciemnych tonacjach nadają im powagi i niezwykłej elegancji. Czarne akcenty początkowo wprowadzono do łazienek, ale do końca XX wieku stały się bardziej powszechne w domu. Meble z ciemnego drewna nadają wnętrzu luksusowy wygląd i są niezwykle eleganckie. Taka aranżacja jest możliwa tylko dla właścicieli posiadających duże pomieszczenia. W ciasnej kuchni ciemne meble wizualnie zmniejszają przestrzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w małej przestrzeni zastosować akcenty w czerni i szkarłacie. Warto jednak zaprojektować układ, w którym te detale będą poziomymi powierzchniami (takimi blatami czy zlewami), a także uchwytami i dodatkami do mebli. Dzięki temu nie pomniejszymy wizualnie kuchni.

Meble kuchenne - odważna kolorystyka?

Te jasne kolory stają się coraz bardziej popularne w modzie. Czy jednak można je wykorzystać w aranżacji kuchni? Projekt kuchni, który zakłada, że wszystkie pomieszczenia są pomalowane na jasne kolory nie jest dobrym pomysłem. Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować ze swoich ulubionych kolorów. Możesz zamówić zabudowę w klasycznym odcieniu, z uchwytami i elementami w modnym kolorze. Takie meble świetnie wyglądają, gdy dodamy odpowiednie akcenty na ścianach (np. wąski pas glazury w odważnych odcieniach) i wyposażymy przestrzeń w odpowiedni sprzęt AGD i akcesoria span>.