Kuchnia narożna to popularny wybór w aranżacji kuchni. Choć umieszczenie okna narożnego nie jest już tabu, może stanowić problem dla jej wystroju. Jest on zupełnie niepotrzebny, gdyż nie odbiega od standardowej aranżacji kuchni. Jak urządzić okno narożne w kuchni?

O oknach narożnych w kuchniach, ich zaletach i wadach pisaliśmy już więcej. Pokażemy Ci, jak je umeblować, aby Twoja kuchnia była funkcjonalna i stylowa.

Uwzględnij zasadę trójkąta w kuchni

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć, odpowiadając na pytanie "Jak urządzić kuchnię z oknami narożnymi", proponujemy wziąć pod uwagę ważną zasadę w trójkącie roboczym. Została ona wspomniana na naszym blogu w innych artykułach, ale uważamy, że warto wspomnieć o niej ponownie. Projekty kuchni zazwyczaj uwzględniają zasadę trójkąta , którego wierzchołki tworzą kuchenka , lodówka i zlew . Boki trójkąta to ścieżki, którymi poruszają się domownicy podczas gotowania posiłków. Powyższa zasada powinna być przestrzegana, aby uniknąć robienia kilometrów i ułatwić gotowanie. Zaleca się również, aby odległość między poszczególnymi "wierzchołkami", takimi jak zlew i lodówka, nie przekraczała 210 cm, a między kuchenką a lodówką 270 cm. Jest to ważne do uwzględnienia przy projektowaniu kuchni narożnej.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się w kuchni z widokiem na narożnik?

Po pierwsze, układ dla kuchni powinien być dopasowany do pomieszczenia. Jak umeblować kuchnię z oknem narożnym? Sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Sprawdzi się w każdej przestrzeni. Jeśli masz wysoką, stojącą szafkę, zwaną też filarem, wyposaż ją w cargo. To kosze i półki, które po otwarciu wysuwają się z ramy.

Szafki kuchenne narożne

Szafki narożne są niezwykle praktyczne i mają wiele zalet dzięki innowacjom technicznym i prośbom klientów. Szafki te często montowane są w tzw. karuzelach, czyli obrotowych półkach mocowanych na osi. Zaletą mebli narożnych są duże, pojemne szafki, które pomieszczą wszystkie sprzęty, takie jak miksery, garnki i rondle, a także mniej używane przedmioty, jak gofrownica, toster czy zastawa dla gości. Praktyczne są również szuflady narożne, które maksymalnie wykorzystują każdy centymetr przestrzeni. Łatwiej też utrzymać porządek w takim układzie dzięki szafkom narożnym, które mają wysuwane segmenty.

Jak urządzić małą kuchnię, która ma narożne okno?

Okno narożne w małej kuchni może być dobrym rozwiązaniem. Szafki narożne to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Można też optycznie powiększyć przestrzeń, zwłaszcza jeśli urządzimy je w białych kolorach. Chociaż małe kuchnie mają tę zaletę, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki, nie musisz pokonywać kilometrów, aby dostać się między poszczególnymi sferami.

Jeśli dokładnie przemyślisz wymiary, układ i styl swojej narożnej kuchni, nie powinno to stanowić problemu.