Możliwe jest wyremontowanie kuchni za niską cenę. Jak zdecydować się na remont kuchni, jeśli nie ma się zbyt wiele pieniędzy? Czy można zaoszczędzić na remoncie kuchni? Obecnie szukamy odpowiedzi na to pytanie!

Jest wiele czynników, które wpływają na decyzję o remoncie lub odnowieniu kuchni. Najważniejszym z nich jest nasz przepływ gotówki. Jest to niestety największa przeszkoda i czynnik ograniczający. Odnowienie kuchni jest możliwe nawet wtedy, gdy budżet nie wystarcza na zakup nowych urządzeń czy mebli. Czy możliwe jest przemeblowanie kuchni za niską cenę? Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Remont kuchni niskim kosztem i wysokiej jakości sprzętem AGD

Warto przyjrzeć się sprzętowi, jeśli już myślimy o remoncie lub modernizacji kuchni. Od jakości sprzętu będzie zależało, jak wiele będziemy mogli zrobić. Istnieją dwie główne szkoły myślenia, jeśli chodzi o wybór sprzętu AGD. Pierwsza z nich mówi, że zawsze lepszy jest sprzęt lepszej jakości, pochodzący od renomowanych firm. Choć może być droższy, to jednak posłuży dłużej. Będzie mniej prawdopodobne, aby trzeba było wymienić wysokiej klasy urządzenia. Dobrej jakości kuchenka, zmywarka czy lodówka będą służyć przez kilkanaście lat.

Najlepiej zachować dobre urządzenia, jeśli przymierzamy się do remontu kuchni. Nie pozbywajmy się zepsutych lub niepotrzebnych urządzeń. Warto sprzedać je używane lub bardzo wymagające naprawy. Kilka złotych zawsze można znaleźć w kieszeni.

Sprzęt ADG w kuchni - Remont kuchni w budżecie

  1. Magnesy to najprostszy sposób na udekorowanie kuchenki mikrofalowej lub lodówki. Możesz iść do sklepów i odebrać kilka ładnych magnesów, lub możesz zbierać magnesy z podróży lub innych ciekawych miejsc i wydarzeń.
  2. Rysunki dzieci Jeśli masz dzieci, wokół twojego domu będzie ich dużo. Rodzinną atmosferę stworzysz, ozdabiając nimi ściany lodówki lub kuchni. Goście będą zachwyceni.
  3. Nie musisz od razu wymieniać wszystkich sprzętów domowych. Możesz je po prostu zaaranżować i będzie inaczej. ?

Akcesoria przechowywane w ciekawy sposób

Akcesoria kuchenne do remontu kuchni w niskiej cenie

Remont kuchni w niskiej cenie - nowa technologia

Technologia stale rozwija się w tak szybkim tempie, że urządzenie może być przestarzałe w ciągu dwóch-trzech lat od zakupu. Ale czy jest nieefektywne? NIE. Nie kupuj najnowszych urządzeń, jeśli chcesz odnowić swoją kuchnię. Dlaczego miałbyś chcieć? Nadal możesz kupić urządzenia ze starszych kolekcji sprzed roku. Nie będą one wcale gorsze. Sprzęty AGD są na tyle dobre, że nie ma co liczyć na cuda. Nie jest gorzej, jest po prostu lepiej. Różne. Wszystkie wykonują tę samą pracę. Następna generacja sprzętu AGD będzie oferować więcej opcji i będzie bardziej wydajna. W tej sytuacji zmiana kilku urządzeń to prawie jak nowa kuchnia.

Tanie pomysły na remont kuchni

Oto kilka naszych pomysłów na udekorowanie taniej kuchni. To tylko kilka przykładów. Daj nam znać, jeśli masz inne pomysły! Ty inspirujesz nas, my inspirujemy Ciebie!

  1. Girlandy to coś więcej niż hawajskie kwiaty czy urodzinowe serpentyny. Girlandy mogą być wykorzystywane jako codzienne dekoracje, o ile nie przytłaczają wnętrza.
  2. Naklejki na okna i witraże - To szybki sposób na zrobienie własnych lub zakup gotowych mockupów.
  3. Rośliny Unikaj wybierania w kuchni roślin niekwitnących, ponieważ nie będą one tolerować ciepła i tłuszczu unoszącego się w powietrzu.
  4. Kolorowe pokrowce na krzesła można kupić już za kilka złotych. Możesz je również uszyć samodzielnie. Jest to bardzo tani sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.
  5. Kolorowe akcesoria kuchenne są tanie i będą się często zmieniać.
  6. Zamiast je zrywać , pomaluj płytki. Jest to tańsze rozwiązanie niż układanie nowych płytek. Możesz wybrać farbę kuchenną, która jest wodoodporna i odporna na plamy, a następnie odtłuścić płytki i pomalować je. Dowiedz się więcej o tym, która farba jest najlepsza do płytek kuchennych tutaj: Farba do kuchni zamiast płytek. Będziesz zaskoczona efektami!

Girlanda

Magnesy na lodówkę

Monstera przy stole w jadalni.

Malowane płytki kuchenne

Użyj kolorowych łyżek w kuchni

Kiedy powinieneś przeprowadzić remont?

Remontując kuchnię w budżecie, kolejnym aspektem do rozważenia są potrzeby rodziny. Potrzeby małych dzieci będą miały dramatyczny wpływ na to, jak urządzimy nasze kuchnie. Małe dzieci często wymagają częstych posiłków, które są przygotowywane w pośpiechu. Płaczący niemowlak to świetny motywator. Meble i sprzęty kuchenne są stale narażone na poplamienie lub zalanie lepkimi sokami lub przecierami. Małe dzieci uwielbiają też ścigać się po pionowych powierzchniach mebli i jeździć na dziko.

Przemodeluj swoją kuchnię na święta w budżecie

Nie chodzi o zmianę wyglądu kuchni. Chodzi też o wprowadzenie zmian, które będą trwały przez pewien czas, np. na święta. Często jest to Boże Narodzenie, kiedy dekorujemy oczy, przygotowujemy naczynia, czy stroiki. Czy warto wydać dużo pieniędzy? Niekoniecznie. Można niedrogo wyremontować kuchnię na święta. W jaki sposób? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów: Świąteczny wystrój kuchni. Niektóre z nich możesz zrobić w domu, inne wymagają akcesoriów lub dodatków. Kuchnia Waza może być modyfikowana tak często, jak tylko chcesz. Nie remontuj swojej kuchni, jeśli nie czujesz takiej konieczności.

Przemodeluj swoją kuchnię za ułamek kosztów - dekoracje na stół wielkanocny.

Jak sprawić, aby Wielkanoc była niezapomnianym wydarzeniem w Twojej kuchni. W Wielkanoc w kuchni każdego z nas pojawiają się pisanki, kurczaczki i króliczki. Nie może też zabraknąć wspaniałej rzeżuchy! Możesz również uczynić swoją kuchnię bardziej przystępną, używając kwiatów, takich jak żonkile i tulipany. Umieść bukiet ciętych kwiatów w centrum swojego stołu. Są to łatwe dekoracje wielkanocne, które można wykorzystać na stole. Są one również niedrogie i skuteczne. Czasami wystarczy zmienić obrus lub firanki, a efekt nadal może być zadowalający. Najmodniejsze firanki do kuchni można znaleźć tutaj: Modne firanki do kuchni. Więcej o tym święcie przeczytasz na Kuchnie Pinio: Dekoracje na stół wielkanocny